Awokado "light" - hit, czy kit?

Cały świat pokochał awokado. Ten wyjątkowy owoc niesie niesamowite korzyści dla zdrowia, a przy tym szybko zaspokaja apetyt. Jest bogatym źródłem witaminy E, zwanej witaminą młodości, oraz witamin A, B1, B2, C, K i H, korzystnych dla urody. Znajduje się w nim również cenny kwas foliowy czy wapń, potas i fosfor. Mówi się, że awokado ma wiele kalorii, bo w większości składa sie z tłuszczów. Jednak te tłuszcze są niezbędne w zdrowej diecie - zamiast przyczyniać się do tycia, wspomagają odchudzanie. Nie boimy się więc łączyć ich na toście z jajkiem lub w słodkim musie z bananem i kakao.

Odchudzone awokado - jakie ma zalety?

Jednak osoby dbające o linię nadal unikają tego owocu. Dlatego, specjalnie dla nich, w sklepach pojawiło się awokado "light", które ma aż 30% mniej tłuszczu! Sądzicie, że to kolejny, szalony eksperyment? Bez obaw, owoc pochodzi z naturalnych upraw i został odkryty podczas analizy 32 odmian awokado z różnych stron świata. "Slimcado", no tak też jest nazywany, posiada bardziej soczysty miąższ, który wolniej się utlenia. Dzięki temu dłużej zachowuje świeżość i nie staje się brązowe w krótkim czasie. 

Gdzie kupić awokado "light"?

Odchudzone awokado można kupić tylko w sklepach na terenie Hiszpanii. Nie wiadomo, kiedy trend pojawi się w Polsce. Wiemy jednak, że to będzie dietetyczny hit. Jednak zdania osób, które je testowały, są podzielone. Niektórzy uważają, że wersja owocu z niską zawartością tłuszczu nie smakuje tak samo pysznie. My jesteśmy zdania, że klasyczne awokado jest najkorzystniejsze dla zdrowia i sylwetki!

 

What will they come up with next? Ya no hayan qué inventar. #AvocadoLight #AguacateLight

Post udostępniony przez Carolina Acosta-Alzuru (@caa2410) 3 Sie, 2014 o 11:25 PDT