SuperShe Island wyspa tylko dla kobiet

Macie czasem ochotę odetchnąć od otaczających Was mężczyzn? Teraz będzie to możliwe w niedalekiej Finlandii (która jest skądinąd bardzo profeministyczna). Kristina Roth kupiła u wybrzeży Finlandii miejsce na wyspie, na której stworzyła ośrodek wypoczynkowy SuperShe Island. Jak można się domyślić po nazwie – jest to miejsce przeznaczone tylko i wyłącznie dla kobiet. I to jest zasada nadrzędna, które mocno się trzyma.

Kristina Roth wpadła na pomysł stworzenia miejsca dedykowanego jednej płci po własnych relaksujących wakacjach w Calabasas w Kalifornii, gdzie zwróciła uwagę na wpływ mężczyzn na samopoczucie kobiet. Wszędzie gdzie pojawiali się godni uwagi faceci, kobiety były spięte, dbały o makijaż, o to jak wyglądają w danej chwili.

Na wyspie SuperShe nie będzie tego typu pokus, co, zdaniem pomysłodawczyni, da kobietom pełen, niezmącony niczym relaks. Bez spięć, bez makijażu, bez niepotrzebnych rozpraszaczy.

„Idea jest taka: hej, skup się na sobie! Nie pozwól, aby hormony wzięły nad tobą górę!”, przekonuje Roth.

Wbrew pozorom nie jest wcale tak, że założycielka SuperShe Island nie lubi mężczyzn. Przekonuje, że ich uwielbia i jest otwarta na męskich gości w ośrodku, ale… dopiero w przyszłości. Teraz „kobiety potrzebują czasu, który spędzą w towarzystwie innych kobiet, bo tylko wtedy mogą dzielić się swoimi marzeniami i problemami w pełni”.

Jak można się dostać na wyspę SuperShe Island

Póki co, wyspa Kristiny Roth jest dostępna tylko dla jej znajomych i przyjaciół, ale w czerwcu ma być otwarta do tzw. użytku publicznego.

Jak się tam dostać na kobiecy turnus? Trzeba zgłosić się na stronie SuperShe i złożyć podanie o ekskluzywne członkostwo. W formularzu należy wypisać swoje dane i wyjaśnić, dlaczego zależy nam na dołączeniu do SuperShe. Możliwe są również zgłoszenia w formie wideo.

W programie letnim SuperShe Island znajdziemy m.in. zajęcia z jogi, medytacji, zdrowego odżywiania, warsztaty kulinarne, zajęcia fitness i wiele więcej. Nie ma jeszcze tylko oficjalnego cennika, podejrzewamy jednak, że wyprawa na ekskluzywną wyspę kobiet w Finlandii nie będzie należała do najtańszych. Jesteście zainteresowane?

Zobacz także: