Książka jest kontynuacją poprzedniego tomu "W dżungli życia", gdzie nie zawarła rozdziału poświęconego uczuciom i miłości gdyż jak sama wspomniała na spotkaniu jest to temat zbyt obszerny by opisać go w jednym rozdziale.
Pozycja "W dżungli miłości" ukazała się nakładem wydawnictwa "Latarnik", a spotkanie poprowadził wydawca, Tomasz Raczek.
Autorka udzieliła krótkiego wywiadu, odpowiedziała na wiele pytań zebranych przyjaciół i czytelników, podpisywała książkę a także przeczytała jej fragmenty.

W swej najnowszej książce Beata Pawlikowska porusza temat spełniania marzeń, wojowników życia i życiowych leni, analizuje samotność i temat silnej woli. Zawarła w niej wiele recept na dobre samopoczucie i radosne spojrzenie na samego siebie.

"James Bond miłości. 007 zgłoś się i skacz w otchłań samotności. Bądź w miłości pokornym mnichem, wdzięcznym za to, co dostaje i nie proś o więcej. Bądź gotów na to, że twoja przyszłość może umrzeć w każdej chwili - a ty wtedy chwycisz za tobołek i bez słowa skargi pójdziesz samotnie przed siebie. Po bezdrożach, przez pustkowia, do nikąd. Czy to jest miłość?..."

fragment "W dżungli miłości" - Beata Pawlikowska