Sharon Tate – morderstwo

Sharon Tate, druga żona Romana Polańskiego została brutalnie zamordowana.  Swoją karierę rozpoczynała od epizodów telewizyjnych, jednak otrzymała angaże do większych, bardziej wymagających ról. Była bardzo obiecującą gwiazdą Hollywood przez swoje umiejętności komediowe. Otrzymała nominację do Złotego Globu za rolę w “Dolinie lalek”. Ponadto przez niektórych była utożsamiana z modelką. Występowała w magazynach modowych oraz udzielała wywiadów dla kobiecej prasy. Niestety jej kariera zawodowa szybko się zakończyła. Tragiczne wydarzenie miało miejsce na 14 dni przed planowanym porodem aktorki. Została brutalnie zamordowana 8 sierpnia 1969 roku. Oprawcami byli zwolennicy z sekty Charlesa Mansona, zadając kobiecie 16 pchnięć nożem. Zabili oni wszystkie osoby, znajdujące się wówczas w domu wraz z Sharon. Historia ta wstrząsnęła całym światem Hollywood .

Sharon Tate - powracająca historia tragicznej śmierci

Tragiczna historia Sharon Tate i ludzi, których zabito w jej domu szokuje do dziś. W tym samym czasie zginęli: Wojciech Frykowski, Abigail Fogler i Jay Siebring. Z okazji rocznicy śmierci ponownie to zdarzenie odbija się echem w świecie mediów. Ponadto wybitny reżyser Quentin Tarantino postanowił odtworzyć wydarzenia tamtej nocy. Nakręcił film opowiadający historię aktorki, pt. “Pewnego razu… w Hollywood”. Data premiery w Polsce wyznaczona jest na 16 sierpnia 2019 roku. Być może przynajmniej w niewielkim stopniu odda charakter tragicznych wydarzeń sprzed lat.

Rocznica śmierci Sharon Tate - idealnym pretekstem do promowania trenu makijażowego?

Amerykański Vogue zaznaczył, że rocznica tragicznej śmierci Sharon Tate stała się inspiracją dla modnych dziewczyn, które unowocześniły look zmarłej aktorki. Najprawdopodobniej był to chwyt marketingowy w celu wypromowania konkretnej publikacji. Rodzi się niestety pytanie, czy rocznica śmierci jakiejkolwiek osoby jest adekwatnym wydarzeniem promującym np. pewien rodzaj makijażu? Vogue bezpośrednio zaznaczył, że jest to świetna okazja, by powrócić do wykonywania makijażu niczym z lat 60-tych. Czytelnicy byli oburzeni wspominaniem w poście o takiej tematyce brutalnie zamordowanej Sharon Tate.