Valentina Pinault – owoc miłości Salmy Hayek i biznesmena

Salma Hayek z całą pewnością należy do pierwszoligowych aktorek Hollywood – jej role m.in. w takich super produkcjach, jak „Desperado”, „Od zmierzchu do świtu” czy „Dom Gucci”, na trwale zapiszą się w historii kina. Pomimo świetlanej kariery aktorskiej długo nie mogła ona znaleźć szczęścia w życiu prywatnym. Była związana m.in. z dwoma aktorami – Edwardem Nortonem i Joshem Lucasem, jednak związki te nie przyniosły jej upragnionego szczęścia. Wszystko zmieniło się, jednak gdy los na jej drodze postawił francuskiego biznesmena - Francoisa-Henri Pinaulta. Początkowo jednak nikt nie wróżył im długotrwałej relacji, a w portalach plotkarskich pojawiały się informacje, że jest z nim wyłącznie dla pieniędzy. 

Mimo że sceptycy nie dowierzali w szczerość uczuć Salmy do francuskiego miliardera para nieprzerwanie od 2007 r. tworzy szczęśliwy związek. Poznali się oni się w 2006 r., kiedy to Salma została zaproszona jako gość honorowy na otwarcie galerii sztuki ufundowanej przez swojego obecnego teścia. Gospodarzem tej imprezy był François-Henri – biznesmen, który jest właścicielem holdingu modowo-urodowego (należy do niego m.in. Gucci, YSL czy Balenciaga). Wysłał on po aktorkę prywatny odrzutowiec i przyjechał po nią osobiście motorówką. Już kolejnego dnia po wystawie odbyła się ich pierwsza randka i jak się okazało para szybko nie mogła bez siebie żyć.

Ojciec Valentina Paloma stosunkowo szybko poprosił jej matkę – Salmę o rękę i… porzucenie dla niego swojego całego dotychczasowego życia. Ona jednak początkowo była nieugięta, zwłaszcza że miała już ugruntowaną pozycję w Hollywood. Nie chciała też całkowicie podporządkować się mężczyźnie – wolała pozostać niezależna i samodzielna. Ostrożność Salmy wynikała zapewne z jeszcze jednego aspektu. Jej wybranek uchodził za skandalistę i uwodziciela, a na jego liście słynnych kochanek, znajduje się m.in. Nicole Kidman czy Claudia Schiffer. Jego wizerunkowi z całą pewnością nie sprzyjał również fakt, że jest rozwodnikiem, który samotnie wychowuję dwójkę dzieci.

W mediach spekulowano, że gdyby aktorka nie zaszła w ciążę z biznesmenem, nigdy nie zgodziłaby się wyjść za niego za mąż. Jednak stało się powiedziała w końcu „tak” i zaczęła przygotowania do ceremonii ślubnej. Podobno przyszły mąż miał jej zostawić wolną rękę, co do organizacji wesela i…. oczywiście budżetu. Salma Hayek postanowiła więc zorganizować pięciodniową imprezę, a media prześcigały się w informacjach o jej kulisach. Jednakże ostatecznie nie doszło do zaplanowanej z rozmachem ceremonii, gdyż aktorka, ku zaskoczeniu wszystkich, postanowiła zerwać zaręczyny. Prawdopodobną przyczyną miało być odkrycie zdrady Françoisa, chociaż sami zainteresowani zdecydowanie temu zaprzeczają.

Wówczas, gdy już prawie wszyscy przekreślili związek rodziców Valentiny Palomy, to niespodziewanie para wzięła skromny ślub w Walentynki dwa lata po pierwszych zaręczynach. Odtąd jak mogłoby się wydawać życie Salmy u boku męża zmienia się w bajkę – przeprowadza się do Francji, ubierała się wyłącznie w ubrania luksusowych domów mody i co najmniej dwa razy do roku jeździła na wakacje na Karaiby czy na Hawaje, gdzie para wynajmowała… całą wyspę, by móc się czuć swobodnie. Mimo pozoru sielankowego życia Salma wraz ze swoją córką – Valentiną pół roku spędzają w USA, a wierność jej męża nieustannie bywa poddawana wątpliwościom.

Córka Salmy Hayek – wykapana mama?

Valentina Paloma Pinault – córka Salmy Hayek i francuskiego milionera przyszła na świat 21 września 2007 w Los Angeles, w Kalifornii. Z racji tego, że jej mama jest Meksykanką, a ojciec Francuzem – jest w połowie meksykanką, a w połowie Francuzką. Z całą pewnością pomogło jej to w nauce języków obcych – jedną z najbardziej rozpoznawanych cech Valentiny jest poliglotyzm – włada biegle trzema językami: francuskim, hiszpańskim i angielskim. Niektórzy mówią, że jest bardzo podobna do swojej mamy, inni natomiast twierdzą, że więcej ma ze swojego taty. Już od najmłodszych lat była ona w centrum uwagi, a jej rodzice niespecjalnie strzegli jej prywatności, co z całą pewnością zdeterminowało jej sposób patrzenia na świat. Salma Hayek zabierała swoją córkę na różne gale, uroczystości i inne ważne wydarzenia ze świata filmu, a także chętnie pozowała z nią na ściance.

Nie da się ukryć, że Valentina ma bardzo bliską relację ze swoją mamą, którą nazywa najlepszą przyjaciółką. Dla samej Salmy macierzyństwo jest darem, a jej córka nauczyła ją innego sposobu patrzenia zarówno na życie osobiste, jak i zawodowe. Co więcej, za sprawą macierzyństwa aktorka zaangażowała się w wiele akcji charytatywnych, promowała karmienie piersią dzieci głodnych podczas podróży informacyjnej UNICEF.

Valentina Paloma Pinault – influencerka młodego pokolenia

Pomimo że córka Salmy Hayek ma niespełna 14 lat i dopiero stawia swoje pierwsze kroki w show-biznesie, to już teraz należy uznać ją za ważny głos swojego pokolenia. Jak dotąd jej największym sukcesem była okładka meksykańskiego Vogue, o co niektóre gwiazdy muszą „walczyć” przez wiele lat. Pomimo że sama Valentina nie ma swojego konta na Instagramie, to jej mama dba o to, by pokazywać córkę na swoim koncie, który obserwuje ponad 20 milionów osób (sic!). Sama Valentina za to chętnie udziela się na Tik-Toku, a jej nagrania cieszą się sporą popularnością młodych widzów, którzy zwykle nie oceniają jej przez pryzmat znanej mamy, gdyż... pokolenie to niezbyt dobrze zna Salmę Hayek. 

Valentina Paloma jest jedyną córką Salmy Hayek, co nie oznacza, że nie ma rodzeństwa. Ojcowską miłość dzieli z dwoma braćmi i jedną siostrą, wszyscy są od niej starsi o kilka lat, co jednak nie przeszkadza jej w utrzymywaniu świetnych relacji z nimi.

Prywatnie córka Salmy Hayek jest niezwykle pogodną nastolatką i mimo że ma sławnych rodziców, w gruncie rzeczy stara się wieść normalne życie. Uczęszcza do szkoły w Paryżu, a jej ulubionym aktorem jest Tom Cruise, a aktorką – Joey King. Szczególnie upodobała sobie kolor różowy, niebieski i zielony, co znajduje bezpośrednie odzwierciedlenie w doborze jej garderoby. Lubi też włoską kuchnie, a jej ulubionym daniem jest… pizza. Jak niemal każda nastolatka kocha też słodycze – lody i czekoladę mogłaby jeść bez końca. Co jeszcze o niej wiemy? Podobnie jak jej sławni rodzice kocha podróżować, a jej ulubionym miejscem na ziemi jest Wenecja i dwa amerykańskie miasta – Los Angeles i New Jersey. Jak przystało na nastolatkę jest ona również aktywna fizycznie – kocha kolarstwo, pływanie i… piłkę nożną.