Vabbing: co to jest?

Vabbing to nowy trend, który staje się coraz bardziej popularny. Ma na celu wzbudzanie pożądania u płci przeciwnej. Jak? Okazuje się, że nowy trend nie tylko wzbudza kontrowersje ale również może być niebezpieczny dla zdrowia. Wyjaśniamy, co to jest vabbing.

Vabbing polega na "zbieraniu" palcami wydzieliny z pochwy i rozprowadzaniu jej na ciele, podobnie jak aplikujemy perfumy: na szyi czy za uszami. Naturalne fermony mają działać niczym magnes na płeć przeciwną. Trend znalazł już swoje miłośniczki i opanował Tik Toka. Skąd wziął się pomysł na vabbing?

Propagatorką  vabbingu jest seksuolożka Shan Boodram, autorka książki "Gra pożądania". Shan na swoim przykładzie zachęca kobiety do stosowania tej metody. 

Za każdym razem, gdy to robię, czuję się jak zaczarowana bogini - pisze w swojej książce.

Internautki szybko podchwyciły trend jakim jest vabbing i bez oporów pokazują jak rozprowadzają feromony na ciele. Filmik amerykańskiej tiktokerka Mandy Lee ma już 1,5 mln wyświetleń.

@_simphiwe96 #phiwe96 ♬ 23 (J's On My Feet) - Mike WiLL x Miley Cyrus x Wiz Khalifa x Juicy J - gr4veyardg1rl

ZOBACZ TAKŻE:

Vabbing: ginekolog ostrzega przed jego stosowaniem

Czy jednak rzeczywiście stosowanie vabbingu jest bezpieczne? Lekarze ostrzegają przed kontrowersyjnym trendem z Tik Toka. 

Ginekolog dr Paraskevi Dimitriadi zwraca uwagę, że stosowanie vabbingu powoduje, że wprowadzamy sobie do pochwy bakterie z palców, co może mieć poważne konsekwencje, w tym problemy z płodnością. Bakterie mogą prowadzić do zapalenia narządów miednicy mniejszej, co może skutkować nawet bliznowaceniem jajowodów, co utrudnia dotarcie zapłodnionych jajeczek do macicy. Co więcej vabbing może być przyczyną infekcji intymnych.

Zobacz także:

Jeśli masz bakteryjne zapalenie pochwy lub grzybicę, wydzielina może mieć nieprzyjemny zapach i nie pomoże ci przyciągnąć partnera - mówi ginekolog.

Wszyscy mamy receptory feromonowe, które pomagają nam przyciągnąć naszych partnerów seksualnych, jednak ta praktyka wabików jest całkowicie medycznie niepotrzebna. Wydzielamy te same feromony w gruczołach naszego ciała. W naszym pocie mamy feromony. Wydzielamy też feromony z moczem i nie nakładamy tego na nasze ciała. Nie ma absolutnie żadnej potrzeby wykorzystywania wydzieliny z pochwy na inne części ciała, aby przyciągnąć partnera - dodaje ginekolog.