Nadmierna ekspozycja na słońce przyspiesza starzenie skóry, wywołuje przebarwienia, a także zwiększa ryzyko wystąpienia raka skóry. Nic więc dziwnego, że tak ważne jest stosowanie kremu z filtrem UV. Równie ważne, jak ochrona przeciwsłoneczna jest odpowiednie oczyszczanie skóry po całym dniu na słońcu.

Krem z filtrem – ochronę stosuj przez cały rok!

Promieniowanie słoneczne UVA odpowiada za przebarwienia i fotostarzenie się skóry, może przenikać przez chmury, ubrania i szyby, a więc jest z nami zawsze, nawet w deszczowe i pochmurne dni. Oznacza to, że nasza skóra zawsze narażona jest na szkodliwe działanie promieniowania i powinniśmy się przed tym chronić bez względu na pogodę i porę roku. Kremy z filtrami są doskonałym sposobem na ochronę skóry i powinny być stosowane zawsze. Jednak tym samym pojawia się pytanie, czy zwykły demakijaż lub umycie buzi żelem wystarczy, aby dokładnie i dogłębnie oczyścić skórę.

Czym zmywać krem z filtrem?

Kremy z filtrem w porównaniu z innymi kosmetykami są dosyć ciężkie. Zmycie ich jest zatem niezwykle ważne, aby móc pójść spać z oczyszczoną skórą. Krem z filtrem powinniśmy potraktować jak wodoodporny makijaż, co oznacza, że jego zmycie wcale nie należy do najprostszych. Najlepszą metodą na dokładne oczyszczenie skóry będzie zatem dwuetapowe czyszczenie skóry.

Metoda dwuetapowego oczyszczania skóry polega na zastosowaniu olejku do mycia twarzy, który dokładnie rozpuści wszystko, co przez cały dzień znalazło się na naszej buzi. Drugim, równie ważnym krokiem będzie użycie żelu lub pianki do mycia twarzy. Na sam koniec wszystko zmywamy wodą.

Oczyszczając skórę w ten sposób będziemy mieć pewność, że nie pozostały na niej żadne cząsteczki makijażu, brudu czy kremu z filtrem.

Dwuetapowe oczyszczanie skóry – dlaczego ważne?

Zastosowanie dwuetapowego oczyszczania skóry jest ważne, ponieważ bez niego w porach skórnych nagromadzą się pozostałości takie jak pot, bród, smog czy resztki makijażu. Pozostawione na skórze zanieczyszczenia zachowają się tak, jakbyśmy spały w makijażu. Brak dogłębnego oczyszczenia skóry skutkować będzie powstaniem wyprysków, zaskórników i stanów zapalnych. Może prowadzić też to do nadmiernej wrażliwości skóry, nietolerancji niektórych składników czy częściowe wysuszenie skóry.

Sprawdź też:

Zobacz także: