W każdej kuchni znajdzie się przynajmniej jeden taki przedmiot. Jest niebezpieczny sam w sobie, dlatego należy się z nim obchodzić wyjątkowo ostrożnie. Mało kto wie, że posiada ukrytą symbolikę, która daje się we znaki w kilku okolicznościach. Dlatego uważaj na ten 1 przedmiot w kuchni. Może odciąć cię od rodziny i przyjaciół oraz sprowadzić nieszczęścia. Sprawdź szczegóły na temat tego przesądu.

Jaki przedmiot w kuchni może "odciąć" cię od rodziny i przyjaciół?

Nóż w kuchni to jedno z najważniejszych domowych narzędzi. Niesie potencjalne zagrożenie dla nas samych oraz innych, ale każdy uczy się z czasem bezpiecznie nim posługiwać. Niebezpieczeństwo czyha jednak z nawet w jego symbolice. Jak już pisaliśmy, nie powinno się przekazywać noży w prezencie, bo zwiastuje to nagłe rozstanie, a gdy nóż upadnie na podłogę, zapowiada to niespodziewaną wizytę. Wierzenia ludowe mówią o jeszcze jednej ważnej okoliczności związanej z nożami. Przesąd głosi, by nie pożyczać noża ani nie podawać komuś noża do ręki. Takie zachowanie ma odciąć cię od rodziny i przyjaciół oraz sprowadzić nieszczęścia. Pechowe okazuje się niemal każde przekazywanie komuś noża, obojętnie, w jakim celu się to odbywa.

Zobacz też:

Przesąd o pożyczaniu noża

Pożyczanie noży z innego domu przenosi negatywną energię. Ponadto sprawia, że te narzędzia symbolicznie przecinają łączące was więzi. Szybko pojawiają się kłótnie, nieporozumienia i wzajemna niechęć. Rezultatem bywa najczęściej to, że noże nigdy nie są oddawane, a ludzie przestają się do siebie odzywać. Jeśli musisz pożyczyć od kogoś nóż, a nie chcesz ryzykować waszej przyjaźni, musisz w zamian na nóż zostawić coś "w zastaw". Takiej sytuacji może się udać oszukać los, bo zachodzi wymiana, a nie pożyczka.

Sprawdź także:

Przesąd o podawaniu noża

Podawanie noża to ogromnie ryzykowna operacja. Jest nie tylko niebezpieczna, ale według przesądów, związana z przekazywanym pechem. Jak wiadomo, nóż bezpiecznie powinno się podawać, trzymając ja jego ostry koniec. To jednak nie uchroni przed zakłóceniem więzi pomiędzy osobami, które przekazują sobie nóż. Wierzenia ludowe głoszą, że jedynym poprawnym sposobem podawania noża jest odłożenie go na stół, by ktoś mógł sam go podnieść. Dotyczy nawet osób mieszkających w jednym domu. Trzeba również uważać, bu położony nóż nie kręcił się na stole, inaczej wróży to nieszczęścia i wypadki.

Przeczytaj też:

Zobacz także: