USA: Zabita w Kapitolu kobieta, to Ashli Babbit 

Nie milkną echa dramatycznych wydarzeń z Waszyngtonu, kiedy to krótko po przemówieniu Donalda Trumpa, tłum jego zwolenników wdarł się do budynku Kapitolu, dewastując po drodze wszystko, co stanęło im na drodze, wykrzykując hasła poparcia dla Trumpa i robiąc sobie selfie w pokojach senatorów i strażą Kapitolu. Bilans tego bulwersującego wtargnięcia do siedziby amerykańskiej demokracji jest tragiczny. W wyniku zamieszek 4 osoby poniosły śmierć przez postrzelenie. Wśród nich znalazła się Ashli Babbit.  

Zobacz też:USA: Zwolennicy Donalda Trumpa wdarli się do Kapitolu. Zginęły 4 osoby

USA: Kim była zabita w Kapitolu Ashli Babbit?

Ashli Babbit to 35-letnia weteranka Sił Powietrznych Air Force, z San Diego. Ashli Babbit według mediów dużą część 14-letniego stażu w Air Force, była urzędnikiem wysokiego szczebla ds. bezpieczeństwa. Nawet to nie powstrzymało jej przed skandalicznym wtargnięciem do budynku Kapitolu wraz z tłumem protestujących przeciwko wynikom wyborów prezydenckich w USA.

Jej wpisy na kontach społecznościowych oraz aktywność w sieci pokazują, że Ashli Babbit była fanatyczną zwolenniczką polityki Donalda Trumpa.

"Nic nas nie powstrzyma… Mogą próbować i próbować, ale burza już tu jest i zstępuje na DC (Dystrykt Kolumbii - red.) w ciągu 24 godzin", pisała jeszcze dzień przed swoją śmiercią.

Zobacz też: Człowiek Roku 2020 „Time”: Joe Biden i Kamala Harris na okładce amerykańskiego tygodnika

USA: Zabita w Kapitolu kobieta była weteranem wojennym. W sieci krąży nagranie z jej postrzelenia

W sieci krąży drastyczne nagranie z momentu śmiertelnego postrzelenia Ashli Babbit. Widać na nim kobietę, która siłą próbuje wtargnąć do środka budynku przez rozbitą w drzwiach szybę, chwilę później, po strzałach, upada. Informację o jej śmierci potwierdził Dustin Sternbeck z policji Dystryktu Kolumbii.

W jednym z lokalnych szpitali stwierdzono zgon dorosłej kobiety, która została postrzelona w budynku Kapitolu - przekazał stacji CNN. 

Mąż Ashli Babbit, w rozmowie z lokalną stacją telewizyjną KUSI-TV przyznał, że była ona "zagorzałą zwolenniczką Donalda Trumpa i "wielką patriotką dla wszystkich, którzy ją znali".