Luźne upięcia włosów do ramion

Upięcie włosów do ramion często kojarzy się z ograniczoną paletą możliwości, ponieważ włosy półdługie uważa się za niewystarczające, aby móc z nich tworzyć ciekawe fryzury na co dzień czy do pracy. Nic bardziej mylnego! Średnie włosy pod pewnymi względami znacznie lepiej nadają się do tworzenia fantazyjnych upięć niż długie kosmyki, a to wszystko dlatego, że są dużo lżejsze i łatwiej nimi manipulować. Nie plączą się, a ze względu na swoją lekkość są znacznie bardziej podatne na układanie. Łatwiej nad nimi zapanować i stworzyć tym samym stabilną fryzurę, która utrzyma się na głowie przez cały dzień w niemal nienaruszonym stanie. Jak uczesać włosy do ramion?

Ponieważ włosy te są dość krótkie istnieje obawa, że fryzury z nich tworzone będą pozbawione objętości. Jest jednak na to sposób w postaci luźnych upięć, takich jak na przykład niedbały kok z grzywką lub warkocz holenderski. Zanim przystąpisz do układania fryzury, warto wcześniej zakręcić włosy na wałki lub lokówkę – ten trik sprawi, że gotowe upięcie będzie cechować się ładniejszym kształtem, a przede wszystkim znacznie zyska na objętości. Przy formowaniu koka dobrym rozwiązaniem jest również lekkie podtapirowanie pasm za pomocą grzebienia – dzięki temu kok stanie się większy i dużo łatwiej będzie go ułożyć.

Proste upięcia włosów

Najbardziej lubiane upięcia na co dzień to te, które cechują się prostotą wykonania. Włosy średniej długości doskonale się do nich nadają, ponieważ są lekkie, a przez to dość plastyczne. Popularnym rozwiązaniem przy włosach do ramion jest warkocz dobierany z grzywki, ciągnący się od czoła do miejsca za uchem. Doskonale prezentuje się z rozpuszczonymi, prostymi kosmykami, a jeszcze lepiej, jeśli zdecydujesz się zakręcić je na lokówkę lub prostownicę o zaokrąglonych brzegach. Loki dodadzą fryzurze objętości, a także dziewczęcego i romantycznego sznytu.

Posiadaczki włosów do ramion bardzo często decydują się na jedno z najpopularniejszych upięć wszech czasów, a jest nim tak zwany kok – samuraj. Uformowanie luźnego koka na czubku głowy zajmuje dosłownie kilka sekund, a wygląda on atrakcyjnie i bardzo współcześnie. Tego typu upięcie można uzupełnić o dobieranego warkocza ciągnącego się od czoła do czubka głowy – takie rozwiązanie sprawi, że fryzura wytrwa razem z tobą wielogodzinny dzień pracy i bieganinę po mieście. Jeśli lubisz dziewczęce dodatki, możesz urozmaicić stylizację za pomocą jedwabnej gumki typu scrunchie lub wzorzystej apaszki do włosów. Z łatwością można znaleźć również akcesoria do włosów będące połączeniem gumki i apaszki – to zdecydowanie najwygodniejsza opcja.

Modne upięcia włosów półdługich

Jeśli zastanawiasz się jak upiąć włosy do ramion, warto postawić na warkocze! Półdługie kosmyki świetnie nadają się do stworzenia takich fryzur jak na przykład klasyczny warkocz francuski czy cieszący się ostatnio ogromną popularnością oszukany warkocz z gumek. Jeśli marzy ci się upięcie wysokiego koka na czubku głowy, to również jest możliwe! Wystarczy zapleść w tym celu dobieranego warkocza ciągnącego się od karku do szczytu czaszki – dzięki temu zbyt krótkie kosmyki nie będą wypadać z upięcia, a dodatkowo taka fryzura jest znacznie ciekawsza niż tradycyjny kok. Cechuje się również solidnymi fundamentami, dzięki czemu nie będziesz musiała przejmować się uciążliwymi poprawkami przed lustrem w ciągu dnia.

Inną popularną alternatywą dla zwykłego koka jest kok z warkocza. W przypadku średniej długości włosów zamiast pojedynczego splotu, warto wykonać kilka cieńszych warkoczyków na środku głowy i spiąć je razem w jednego, okazałego koka. Taka fryzura z pewnością przyciągnie uwagę otoczenia i sprawi, że będziesz czuła się wygodnie, atrakcyjnie i kobieco. Trudno o lepsze połączenie!