Upięcia ślubne - luźne

Luźne upięcia ślubne to absolutny hit w ostatnim czasie. Takie kompozycje prezentują się bardzo elegancko w połączeniu ze zwiewnym welonem i delikatną, białą suknią. Zwykle bazują one na upięciu z tyłu głowy wykonanym z pofalowanych kosmyków, które swobodnie wystają z fryzury tworząc naturalny efekt. Takie uczesanie pasuje najbardziej blondynkom posiadającym refleksy na włosach w różnych odcieniach, jednak może być ono stosowane również przez brunetki, rude i szatynki.

Luźne upięcie z tyłu głowy często wzbogaca się o ozdobne elementy w postaci wstążek, spinek lub specjalnych, delikatnych wianków. Dzięki temu uzyskana fryzura staje się w pełni spójna z daną suknią ślubną, szczególnie w sytuacji, gdy posiada ona podobne ozdobniki.

Upięcia ślubne - romantyczne

Upięcia na ślub bardzo często są łączone z różnego rodzaju warkoczami, które nadają im romantycznego i dziewczęcego charakteru. Doskonałą opcją zarówno dla panny młodej, jak i gości jest lekkie upięcie z tyłu wykonane w dokładnie taki sam sposób, jak w przypadku naszej pierwszej propozycji. Różnica polega jedynie na wkomponowaniu w uczesanie jednego lub dwóch dobieranych warkoczy.

Romantyczne fryzury na ślub z warkoczami w tym stylu obejmują jeden lub dwa sploty rozpoczynające się w okolicach skroni i zmierzające po dosyć sporym łuku, tuż nad uchem, aż do upięcia znajdującego się nieco ponad karkiem. Niektóre osoby decydują się także na wykonanie dwóch, symetrycznych warkoczy po obu stronach głowy, co również jest w stanie wyglądać bardzo elegancko. Niezaplecione pasma włosów powinny następnie zostać włączone do głównego upięcia, a ich końcówki pofalowane w taki sposób, aby fryzura wyglądała lekko i naturalnie.

Upięcia ślubne - falujące włosy

Upięcia ślubne z falowanymi włosami to zupełny klasyk pojawiający się w połączeniu z różnymi upięciami czy splotami. Taka fryzura jest bardzo kobieca i pasuje niemal każdej osobie. Jej uniwersalność pozwala także na bezproblemowe zastosowanie w połączeniu z dowolnymi sukienkami, od tych bardzo ozdobnych, aż po te nieco subtelniejsze.

Fale na włosach stanowią idealną bazę do tysięcy niepowtarzalnych fryzur ślubnych. Mogą one wchodzić w skład zarówno upięć z wystającymi kosmykami, jak i uczesań obejmujących tylko niewielką część włosów. Jedną z łatwiejszych fryzur bazujących na falach lub lokach jest kompozycja polegająca na złapaniu pasm znajdujących się w okolicach skroni i spięciu ich za głową. Zwykle fryzury ślubne o takiej formie wymagają zaplecenia tych kosmyków w warkocze lub inne, równie ciekawe sploty. Do spięcia pasm można wykorzystać natomiast wstążkę lub ozdobne spinki pasujące do konkretnej kreacji. Zestawienie takiego niewielkiego upięcia z lokami prezentuje się dobrze w połączeniu z dowolnymi kreacjami, a prostota tej fryzury sprawia, że możesz wykonać ją bez pomocy fryzjera.

Istnieje także modyfikacja tej fryzury polegająca na pofalowaniu całych włosów, a następnie zebraniu ich górnej warstwy i spięciu jej z tyłu głowy. Dolna warstwa włosów powinna pozostać rozpuszczona. Upięcie można spiąć zarówno za pomocą zwykłej gumki, jak i ozdobnej wstążki lub dowolnego splotu.

Upięcia ślubne - lekkie upięcie będzie trzymać się całą noc?

Lekkie upięcia na ślub obecnie są bardzo modne, ale mogą budzić wątpliwości co do swojej trwałości i funkcjonalności. Poprawianie fryzury w ciągu dnia nie jest niczym pożądanym, szczególnie w trakcie tak ważnych uroczystości, jak własny ślub. Z tego powodu odpowiednie zabezpieczenie upięcia przed rozpadnięciem się podczas pierwszych ruchów na parkiecie jest bardzo istotne. W tym celu można zastosować kilka skutecznych produktów dostępnych na rynku.

Najpopularniejszym środkiem do utrwalania fryzur jest lakier do włosów. W przypadku lekkich upięć nie można jednak przesadzić z jego ilością, ponieważ wówczas zamierzony efekt przestanie być naturalny, a stanie się ciężki i sztuczny. Istnieje także opcja zabezpieczenia niektórych fryzur żelami, ale w tym przypadku także należy pamiętać o umiarze. Jeśli twoje włosy mają tendencję do kręcenia, być może wystarczy jedynie pianka wzmacniająca skręt. Wszystko zależy jednak od indywidualnych uwarunkowań i charakteru konkretnej fryzury.

W przypadku bardziej złożonych upięć ratunkiem mogą okazać się odpowiednio wpięte wsuwki. Jeśli posiadasz gładkie, śliskie włosy, dobrym rozwiązaniem jest popryskanie ich zwykłym lakierem a następnie umieszczenie pofalowaną częścią do dołu. Wówczas nie będą one zsuwać się i utrzymają upięcie przez dłuższy czas. Odpowiednie zabezpieczenie fryzury za pomocą wsuwek, gumek lub spinek jest niezwykle ważne, dlatego w przypadku fantazyjnych, lekkich kompozycji konieczne może okazać się skorzystanie z pomocy fryzjera.

Upięte fryzury na ślub - inspiracje

Oprócz luźnych fryzur ślubnych, wśród panien młodych szczególną popularnością cieszą się także eleganckie koki, które mogą przyjmować naprawdę różne formy. Najbardziej klasyczne opcje to eleganckie, minimalistyczne upięcia wykonane z wykorzystaniem wypełniacza lub bez jego użycia. Z takich koków zazwyczaj nie wystają żadne kosmyki, co pozwala na wzbogacenie ich w ozdobne wstążki, spinki czy wianki obejmujące jedynie upięcie.

Klasyczny kok z tyłu głowy wykonany w bardzo elegancki i minimalistyczny sposób można wzbogacić również o warkocz lub dodatkowe pasmo włosów otaczające cale upięcie. Dzięki temu możliwe jest ukrycie przerwy pomiędzy kokiem a głową oraz ukrycie ewentualnej gumki. Fryzura w tym stylu stanowi dobrą opcję dla osób ceniących subtelne fryzury lub takie, które decydują się na założenie bardzo ozdobnych sukni, do których z zasady pasują minimalistyczne upięcia. Eleganckiego koka można umieścić zarówno na czubku głowy, jak i nieco ponad karkiem.