Undone bun – modne upięcie na wiosnę

Undone bun to fryzura, która bije rekordy popularności. I mowa tu nie tylko o influencerkach, lecz o wszystkich zabieganych kobietach, które chcą wyglądać nienagannie, nie mając dla siebie rano zbyt dużo czasu (brzmi znajomo?). Najlepsze jest to, że niedokończony kok zawsze wygląda stylowo, a wykonanie tej fryzury zajmie ci dosłownie kilka minut. Osobiście nie znam też nikogo, kto mógłby sobie nie poradziłby sobie z tym upięciem. Może dlatego, że nie chodzi w nim o precyzję – tylko o praktyczne podejście, które jest nam niezmiernie bliskie. Undone bun może być upięty na czubku głowy albo nisko przy szyi, w zależności od tego, w jakiej wersji czujesz się najlepiej.

Undone bun - jak wykonać niedokończony kok?

Najprostszy wariant jest intuicyjny: zbieramy włosy na czubku głowy (lub na dole, w zależności od tego, co chcemy osiągnąć), lekko odciągamy pasma od głowy, żeby je rozluźnić, a następnie zawijamy i upinamy, nie przejmując się wystającymi końcówkami. Ten zabieg w zupełności wystarczy, by wyczarować na głowie stylową, ale niewymuszoną fryzurę, która będzie pasować zarówno do wiosennych trenczy, jak i letnich sukienek.

Jeśli chcesz nieco ją podkręcić, możesz poprzedzić upięcie odpowiednim przygotowaniem włosów. Zacznij więc od spryskania pasm od spodu odrobiną lakieru lub sprayu do układania włosów. Nie przesadź z ilością preparatu – efekt ma być lekki i niezobowiązujący. Przy spryskiwaniu, palcami lekko unoś pasma włosów do góry, odciągając je od głowy. Następny krok to delikatne (podkreślam, delikatne!) tapirowanie pasm, które znajdą się w środku upięcia. Gdy włosy będą już przygotowane na ostatni krok – postępujemy jak wyżej, skręcając i upinając pasma wsuwkami. Proste, prawda? Więcej propozycji niedokończonych koków zebrałyśmy dla Was w galerii!