Messy bun – modne upięcie na wiosnę

Undone bun lub messy bun to modna fryzura, która bije rekordy popularności. I mowa tu nie tylko o influencerkach, lecz o wszystkich zabieganych kobietach, które chcą wyglądać nienagannie, nie mając dla siebie rano zbyt dużo czasu (brzmi znajomo?). Najlepsze jest to, że niedokończony kok zawsze wygląda stylowo, a wykonanie tej fryzury zajmie ci dosłownie kilka minut. Osobiście nie znam też nikogo, kto mógłby sobie nie poradziłby sobie z tym upięciem. Może dlatego, że nie chodzi w nim o precyzję – tylko o praktyczne podejście, które jest nam niezmiernie bliskie. Undone bun może być upięty na czubku głowy albo nisko przy szyi, w zależności od tego, w jakiej wersji czujesz się najlepiej.

Zobacz też: Modne fryzury na wiosnę dla Twojej córki. Zobacz, jakie są piękne!

Undone bun - jak wykonać niedokończony kok?

Najprostszy wariant jest intuicyjny: zbieramy włosy na czubku głowy (lub na dole, w zależności od tego, co chcemy osiągnąć), lekko odciągamy pasma od głowy, żeby je rozluźnić, a następnie zawijamy i upinamy, nie przejmując się wystającymi końcówkami. Ten zabieg w zupełności wystarczy, by wyczarować na głowie stylową, ale niewymuszoną fryzurę, która będzie pasować zarówno do wiosennych trenczy, jak i letnich sukienek.

Przeczytaj także: Ten gadżet był hitem lat 90. SOFISTO TWIST powraca!

Jeśli chcesz nieco ją podkręcić, możesz poprzedzić upięcie odpowiednim przygotowaniem włosów. Zacznij więc od spryskania pasm od spodu odrobiną lakieru lub sprayu do układania włosów. Nie przesadź z ilością preparatu – efekt ma być lekki i niezobowiązujący. Przy spryskiwaniu, palcami lekko unoś pasma włosów do góry, odciągając je od głowy. Następny krok to delikatne (podkreślam, delikatne!) tapirowanie pasm, które znajdą się w środku upięcia. Gdy włosy będą już przygotowane na ostatni krok – postępujemy jak wyżej, skręcając i upinając pasma wsuwkami. Proste, prawda?

Zobacz też: Jak zrobić modną różyczkę z włosów? To hit na wiosnę 2021!

Messy bun - komu pasuje?

Messy bun to łączy w sobie seksapil, nonszalancję i jednocześnie dużą swobodę. Niedbały kok podbija świat fryzur, ponieważ doskonale wpasował się w obecne realia. Home office sprawia, że większości z nasz szkoda czasu na precyzyjne układanie włosów o poranku. Messy bun nie jest wymagający i sprawdzi się u każdej kobiety, która chce pospać kilkanaście minut dłużej.

Zobacz także:

Jeśli Twoje włosy są długie lub półdługie - messy bun lub undone bon jest dla Ciebie! Nieważne, czy masz włosy kręcone czy proste. Wypróbuj niedokończony koczek, a wiele inspiracji znajdziesz w naszej galerii!