Ukraińskie stewardessy rezygnują z obcisłych uniformów

Szykuje się prawdziwa rewolucja w ukraińskich liniach lotniczych. Firma SkyUp zdecydowała, że stewardessy mogą porzucić niewygodny, obcisły uniform na rzecz luźniejszego stroju. Ukraińskie stewardessy w końcu zrzucą szpilki, obcisłe spódnice i marynarki i zastąpią je przewiewnymi kompletami i wygodnymi butami.

Nowy mundur nazwany SkyUp Champions, zaprojektowano we współpracy z ukraińską marką modową GUDU. Stewardessy będą nosiły luźną marynarkę i spodnie, t-shirt, jedwabną chustkę i sportowe wygodne buty.

Zmieniliśmy buty na wygodne, ergonomiczne trampki NikeAir, w których dosłownie „chce się latać " – czytamy na Facebook'owym profilu firmy.

Nowy uniform stewardess będzie miał jak do tej pory tradycyjny intensywny pomarańczowy kolor.

Przedstawiciele linii lotniczych podkreślają, że nowy mundur zapewni lepszy komfort pracy ich pracownic, a przede wszystkim pozwoli zapobiec seksistowskim komentarzom niejednokrotnie rzucanym w stronę stewardess.

Zawód profesjonalnej stewardessy pojawił się po raz pierwszy prawie 100 lat temu. W tym czasie wiele się zmieniło, a co najważniejsze zmieniły się same kobiety – podaje SkyUp na swoich social mediach.

Co więcej, linia SkyUp zapowiada, że stewardessy będą miały wiekszą swobodę jeśli chodzi o fryzurę. Nie będzie wymagany jak do tej pory ciasno upięty koczek. Pracownice mają nie rezygnować z makijażu, ale może być on dużo lżejszy. Eksperci z firmy Backstage Beauty&Refresh opracowali dla stewardess delikatny makijaż oparty na pomarańczowym gradiencie na oku, który ma nawiązywać do kolorów zachodu słońca.

Jak podobają Wam się takie zmiany w liniach lotniczych?