Jak mieć udany seks w związku?

Naukowcy, którzy łączyli dobry seks w związkach z wykonywaniem obowiązków domowych, trafili na pierwsze strony gazet już w 2016 roku. Wydali wtedy raport, który pokazał, że pary, które dzieliły się pracami domowymi, uprawiały więcej seksu i osiągały większą satysfakcję seksualną. A więc nie seksowna bielizna, randki czy romantyczne weekendy - pary, które najlepiej spędzają czas w łóżku, to te, które razem robią pranie, a przynajmniej dzielą się odpowiedzialnością za nie co drugi tydzień.

Zmywanie - klucz do szczęścia w małżeństwie

Teraz pojawiły się nowe badania: naukowcy, Daniel Carlson, Amanda Miller i Sharon Sassler, podzielili się swoim odkryciem z MarieClaire.com: nie chodzi tylko o sprawiedliwy podział pracy - rodzaje obowiązków mężczyzn i kobiet mają wpływ na ich małżeńskie szczęście. Mężczyźni chcą dzielić się raczej zakupami, dla kobiet kluczowe jest zmywanie naczyń.

Mężowie, którzy chodzili na zakupy z żonami, mieli większą satysfakcję seksualną i byli bardziej zadowoleni z małżeństwa niż ci, którzy musieli samodzielnie zaopatrywać lodówkę. 

Inna niedawna ankieta przeprowadzona przez Harvard Business School wykazała z kolei, że 25% rozwiedzionych par wskazywało na "nieporozumienia dotyczące prac domowych" jako główny powód rozstania.

Podejrzewam, że przyjemność z dzielenia się zakupami polega na tym, że jest ona bardzo ważna dla wspólnego podejmowania decyzji. Pary, które dzielą się zakupami, wyraźnie dzielą się czymś więcej. Dzielą się decyzjami na temat tego, co kupić, co ugotować, i wzajemnym zaufaniem

- mówi Stephanie Coontz, która zleciła to badanie.

Jednak to zlew pełny brudnych naczyń był prawdziwym zabójcą libido, szczególnie dla kobiet. Zgodnie z tym badaniem kobiety są szczególnie niezadowolone ze swojego związku, jeśli spostrzegają, że większość zmywania należy do ich obowiązków. To chyba dość jasna wskazówka dla mężczyzn?