Nie musisz być perfekcyjną panią domu, żeby cieszyć się brakiem niezałatwionych spraw i chwilą czasu dla siebie każdego dnia. Przekonamy cię, że superproste rozwiązania to prawdziwe game changery. Niemożliwe? Po przeczytaniu tego artykułu z pewnością zmienisz zdanie...

1. Stawiaj sobie realne cele i zapisuj je na liście

Zdecydowanie łatwiej jest robić zakupy z listą, prawda? Skoro tak, to dlaczego nie stworzyć jej także na potrzeby organizacji dnia? Wydaje się banalne, ale w natłoku codziennych spraw zapominamy o tym prostym narzędziu. Pamiętaj jednak, by nie przeceniać swoich możliwości - twoje cele muszą być realne. Zapisz je w telefonie - zawsze masz go ze sobą, a aplikacja Notatki jest jedną z tych domyślnych.

Oszacuj również czas realizacji zadania - dzięki temu będziesz świadoma, ile zajmują czynności z pozoru uważane za proste i szybkie. Systematycznie sprawdzaj, co jest na liście i usuwaj zadania, które zostały zrealizowane. Dzięki temu możesz realnie zaplanować swój dzień i mieć jeszcze czas na przyjemności.

2. Nie rób wszystkiego sama i nie obawiaj się prosić o pomoc

Proszenie o pomoc nie jest niczym wstydliwym! 

Jeśli możesz oddelegować jakąś czynność innej osobie - nie wahaj się tego zrobić. My kobiety mamy tendencję do brania na swoje barki więcej, niż jesteśmy w stanie udźwignąć. Być może twój partner ugotuje mniej smaczny obiad, ale może warto dać mu szansę, żeby się wykazał i wspomógł cię w codziennych obowiązkach? Przejmujesz się, że jeśli weźmiesz wolne, twoja praca nie zostanie należycie wykonana? Inni też dadzą radę, a może dzięki temu, że nauczą się wykonywać twoje obowiązki, zyskasz cennych współpracowników? 

3. Sięgaj po narzędzia ułatwiające załatwianie formalności

Z poziomu smartfona możesz załatwić więcej, niż myślisz! I wcale nie chodzi wyłącznie o wykonywanie telefonów, pisanie maili, czy przesyłanie plików.

Zobacz także:

Wciąż korzystasz z tradycyjnych metod płatności, a przelewy robisz tylko wtedy, gdy masz przy sobie komputer? Idź o krok dalej i zacznij korzystać z aplikacji moblinej. Aplikacja Santander mobile ułatwia codzienne korzystanie z usług bankowych. Dzięki niej możesz m.in. płacić telefonem, realizować przelewy BLIK na numer telefonu lub wypłacać gotówkę z bankomatu bez karty. Aplikacja umożliwia także m.in. skanowanie kodów QR do płatności oraz wymianę walut w mobilnym kantorze. Ale to nie koniec.


fot. S. Szcześniak dla Santander

Wśród funkcji dodatkowych, dostępnych w Santander mobile są także: możliwość kupowania biletów komunikacji miejskiejopłacenia postoju w strefach płatnego parkowaniadoładowania telefonu, czy zamówienia taksówki.

W sytuacji, gdy będziesz potrzebować pomocy, aplikacja umożliwia kontakt on-line z doradcą - w formie wideo lub audio oraz czatu. Co ważne, już od 2014 roku, rozmowa wideo możliwa jest także w Polskim Języku Migowym. Dzięki aplikacji Santander mobile i biometrycznemu procesowi potwierdzania tożsamości konto w Santander Bank Polska można założyć szybko i wygodnie za pomocą selfie. W ten sposób formalności zredukowane są do minimum, a proces jest całkowicie zdalny.