Pierwsze przygody Tytusa, Romka i A'Tomka opublikowano na łamach "Świata Młodych" w 1957 roku. Od 1966 roku komiks wydawany był w wersji książkowej. Przygody Tytusa i jego dwóch przyjaciół harcerzy Romka i A’tomka bawią błyskotliwym humorem a także uczą. Bohaterowie sporo podróżują  (odwiedzają między innymi Paryż, Bieszczady, Anglię, udają się do wnętrza ziemi, lecą w kosmos, poznają tajemnice Dzikiego Zachodu), zdobywają rozmaite sprawności ( zdają egzamin na prawo jazdy, startują w olimpiadzie, zgłębiają tajniki teatru i plastyki).

Cała kolekcja to aż 32 księgi. Ostatnia z nich, która właśnie ukazała się na rynku to specjalne, kolekcjonerskie wydanie: „Tytus, Romek i A′Tomek jako warszawscy Powstańcy 1944 z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani”. Najnowsze dzieło Papcia Chmiela zawiera 36 premierowych plansz z przygodami Tytusa, Romka i A’tomka podczas Powstania Warszawskiego. Sam autor tak mówi o tej księdze: „Od zarania, czyli od 50 lat, chodził za mną temat narysowania Tytusa, Romka i A’tomka w Powstaniu Warszawskim. Chciałem wciągnąć bohaterów w historię, której sam byłem uczestnikiem, jako st. Strzelec pchor. „Jupiter” 7. Pułku Piechoty AK „Garłuch”(…) To, co narysowałem, nie może oczywiście służyć jako dokument historyczny, lecz mimo że jest fantazją, opiera się na prawdziwych wydarzeniach powstańczych.” Ta książka to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów serii.

Henryk Jerzy Chmielewski, „Tytus, Romek i A′Tomek jako warszawscy Powstańcy 1944 z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani”, oprawa twarda 80 s., wydawnictwo Prószyński i S-ka, cena 36 zł.