Natalia Sikora w 2013 roku wygrała 2. edycję "The Voice of Poland" oraz koncert „SuperDebiuty” w Opolu. Zdobyła także Srebrny Samowar na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze i wydała debiutancką płytę. Od tego czasu minęło już siedem lat. Co dziś robi polska Janis Joplin?

Co dziś robi Natalia Sikora?

Jej wykonanie piosenki "Cry Baby" z repertuaru Janis Joplin zrobiło furorę w Polsce i na świecie. Jak dziś odnosi się do tamtego sukcesu Natalia Sikora? Czy jej zniknięcie było spowodowane tym, że polski show-biznes ją rozczarował?

[Show-biznes] trochę mnie rozczarował. Rozczarowuje mnie co raz, kiedy odbijam się od braku odwagi i zaufania do moich autorskich rzeczy. Nie kryje, że to, co tworzyłam, tworzę i będę tworzyć, nigdy nie będzie komercją, POP-em i na sprzedaż […] Gdyby show-biznes pokłonił się wartościom, moglibyśmy się lepiej dogadywać – mówi Natalia Sikora.

Piosenkarka i aktorka, pomimo upływu lat, wciąż za sprawą swojego niezapomnianego wykonania "Cry Baby" jest porównywana z Janis Joplin. Panie łączy charakterystyczna barwa głosu i zadziorny charakter. Co o tym myśli sama Natalia Sikora?

(Śmiech) Nie męczą mnie, bo Janis we mnie jest i zawsze będzie, natomiast męczy mnie to, że modne jest porównywać. Wiele osób nie wiele autorskich projektów stworzyłam – podkreśla Natalia Sikora.

Już za kilka tygodni Natalię Sikorę będziemy mogli podziwiać w nowym serialu. Aktorka wcieli się w rolę strażniczki Szkudlerek w produkcji TVN Player, "Skazana". Premiera we wtorek, 31 sierpnia 2021