Bohaterka, w którą wciela się Agata Kulesza, Alicja Mazur to sędzia Sądu Okręgowego. Jest kobietą, która osiągnęła zawodowy sukces. Przyzwyczajona do życia na wysokim poziomie, szczęśliwie zakochana w idealnym mężczyźnie. Charyzmatyczna, bardzo inteligentna, ambitna i zawsze stojąca na straży prawa. Na pozór zna się na ludziach, potrafi szybko przejrzeć ich zamiary. Do czasu, gdy sama trafia do zakładu karnego dla kobiet, gdzie ląduje na samym dole hierarchii... W więzieniu Alicja będzie musiała walczyć o sprawiedliwość i udowodnić swoją niewinność. Szybko przekona się, że cela to miejsce, które zmienia każdego. Ją również.

"Skazana" - nowy serial Player Original z Agatą Kuleszą w roli głównej

Historie, które zostały przedstawione w produkcji, inspirowane były prawdziwymi biografiami kobiet odsiadujących wyroki za różne przestępstwa. Scenariusz "Skazanej" jest bowiem oparty na motywach książki Ewy Ornackiej - "Skazane na potępienie".

Obok Agaty Kuleszy w serialu pojawią się także Michał Czernecki (Paweł Witkowski, mąż Alicji), Bartłomiej Topa (Piotr Serafin, przyjaciel Alicji), Martyna Byczkowska (Hania, córka Alicji), Aleksandra Adamska (Pati, więźniarka), Tomasz Schuchardt (kierownik penitencjarny), Marta Malikowska ("Kosa", więźniarka), Marta Ścisłowicz (Basia, lekarka w ambulatorium więziennym), Jan Jankowski (Bednarek, prawnik Pawła), Joanna Gonschorek ("Swieta", strażniczka), Maria Kania (Marika, więźniarka), Monika Dawidziuk ("Amfisa", więźniarka), Hanna Klepacka ("Campina", więźniarka) oraz Natalia Sikora (Szkudlarek, strażniczka).

Za reżyserię "Skazanej" odpowiada nominowany w 2010 roku do Oscara Bartosz Konopka ("Nieobecni", "Pod powierzchnią", "W głębi lasu").

Czy Alicja Mazur przetrwa w nowej dla siebie rzeczywistości?

O tym przekonamy się już wkrótce - serial "Skazana" zadebiutuje na Playerze we wtorek, 31 sierpnia 2021.

 

Zobacz także: