Myć okna można na wiele sposobów. Niektóre z nich przekazały nam nasze mamy i babcie. Z często zasłyszanych, sprawdzonych przepisów na czyste okna, wyłania się obraz męczącego szorowania, namaczania, tarcia, wycierania czy polerowania. Często z użyciem (obok samej wody) „sekretnych substancji” wspomagających efekt czystości jak cytryna, ocet, mydliny, płyn do naczyń, itp., itd.

Z tradycyjnych metod polecamy przecieranie szyb ciepłą wodą z octem przy pomocy starych gazet. Błysk gwarantowany! Dobrze sprawdzają się także ściereczki z mikrofibry (dostępne w ofercie wielu marek). Jeśli macie dużo okien lepiej zainwestować w odpowiedni sprzęt. Na rynku dostępne są różnego rodzaju myjki ciśnieniowe (np Karcher) a także specjalne odkurzacze do szyb i kafelków (Leifheit Window Vacuum). Czas potrzebny do umycia wszystkich okien skraca się do minimum. Prostota mycia z wykorzystaniem odkurzacza polega na zmoczeniu okna myjką i przejechaniu po nim ssawką odkurzacza. 

Tydzień Czystych Okien to inicjatywa zapoczątkowana przez markę LEIFHEIT mająca na celu propagowanie idei czystych okien w budynkach, znajdujących się w czystych przestrzeniach. Trafiła już na stałe do "kalendarza świąt nietypowych".