Tych 9 zdjęć dowodzi, że księżna Diana była prawdziwą influencerką. Jej ulubiony trend jest hitem ostatnich sezonów!

Jej ulubione przypominały dekoracyjny papier, w który czasem pakowane są torty lub misterną ludową wycinankę. Mowa o fantazyjnych kołnierzykach i kołnierzach w pensjonarskim stylu, które były synonimem stylu Diany, tak z resztą jak inne elementy charakterystyczne dla księżnej Walii (np. marynarki z mocnymi ramionami i dżinsy z wysokim stanem, czyli mom jeans). To jednak królewskie upodobanie do koszul i sukienek z kołnierzykiem w stylu Piotrusia Pana zapisały się w historii mody najwyraźniej i zrobiły z niej ikonę stylu. Dziś, ponad dwie dekady od tragicznej śmierci Królowej Ludzkich Serc, kołnierzyki znów są „mrocznym obiektem pożądania” fanek mody, zwłaszcza tej w stylu vintage.  

Może to kwestia marzycielskiego charaktery Lady Diany, może luźnej inspiracji surową królewską etykietą - faktem jest, że nie trudno znaleźć archiwalne zdjęcia Lady Di w stroju, który nie ma chociaż małej stójki z falbanami lub nie jest kołnierzykiem...namalowanym na swetrze.

Kołnierzyki od wielkości mini po maksi były kwintesencją jej stylu - kogoś, kto szczerze wierzy, że żyje w bajce, o romantycznym usposobieniu. Czy Lady Diana spodziewałaby się, że ponad dwie dekady później instagramerki z całego świata oraz wielkie domy mody i popularne marki jak np. Ganni i Miu Miu, będą kopiować jej styl? 

„Moda może nie była priorytetem, ale uwielbiała eksperymentować”, zdradziła kiedyś stylistka Księżnej Walii i była zastępczyni redaktor naczelnej brytyjskiego Vogue, Anna Harvey. 
 

Kołnierzyki XXL i mini: Jak nosić ten hit sezonu?

Księżna Diana lansowała trend na kołnierze w latach 80. i 90. Była niezaprzeczalną ikoną stylu, ale zdarzało jej się nosić je do dość nobliwych sukienek, które dodawały jej lat. Dziś inspirujemy się jej stylem, ale nie kopiujemy go ślepo. W 2021 roku kołnierzyki nosimy według zasady: nie wyglądaj jak bohaterki "Stawiam na Tolka Banana". Instagramerki lansują połączenia kołnierzyków XXL z oversizowymi bluzami i swetrami oraz przełamującym styl, sportowymi butami lub mocnymi chunky boots, czyli butami w militarnym stylu, przypominającymi potężne glany. Niech twoją wiodącą inspiracją będzie look, w którym w czerwcu 1983 r. szczęśliwa księżna Diana swobodnie plotkowała z przyjaciółką, Sarah Ferguson: mały kołnierzyk z aksamitną wstążką zdobi zabawny, kultowy już sweter w owieczki (spokojnie mogłaby tak wystąpić w kampanii Gucci pod okiem Alessandro Michele). Znajdziesz ją w naszej galerii poniżej. 

Zobacz koniecznie GALERIĘ ZDJĘĆ księżnej Diany w jej ulubionych stylizacjach z kołnierzykiem w roli głównej: