Pytania do chłopaka o pracę, naukę i pasje

Nie wiesz, o czym rozmawiać na pierwszej randce? Podpowiadamy: zapytaj o jego codzienne zajęcia i ulubione hobby. Istnieją oczywiście tematy, których nie poruszamy na pierwszej randce. Zanim jednak do nich przejdziemy, warto zastanowić się, co chcielibyśmy wstępnie wiedzieć o naszym potencjalnym partnerze.

Jeśli chcemy dowiedzieć się podstawowych informacji o chłopaku, możemy podczas rozmowy zadać mu następujące pytania:

 1. Czym zajmuje się na co dzień? W tym ogólnym pytaniu interesuje nas przede wszystkim to, czy pracuje, a jeśli tak - to jakie zajmuje stanowisko. Nie należy obawiać się zadawania tego typu pytań. Chłopak z pewnością sam jest również zainteresowany tym, czym zajmujemy się na co dzień i w odpowiednim momencie nas o to zapyta.
 2. Rozmawiając o jego pracy, możesz dyskretnie wypytać go o wykształcenie: czy przygotowywał się do swojego zawodu podczas szkoły lub studiów? Jeśli tak, to gdzie się uczył? 
 3. Podczas pierwszej randki nie powinno się jednak drążyć szczegółowo tematu pracy i nauki. Lepiej podyskutować o hobby oraz o zainteresowaniach. Pytając o jego pasje, z pewnością przygotujesz sobie grunt pod dłuższą i bardziej ciekawą rozmowę. 
 4. Jeśli poznasz już zainteresowania chłopaka, możesz zapytać go, czy chciałby wiązać z nimi swoją przyszłość. Niewykluczone, że trafisz na osobę, która pasjonuje się np. muzyką, ale dopiero zaczyna swoją przygodę ze sztuką. Być może nawet chłopak ma bardziej ambitne (zawodowe) plany związane ze swoim hobby - jeśli tak, to warto je poznać.
 5. Możesz też zapytać chłopaka, czy zamierza w przyszłości jeszcze się uczyć. Osoby, które lubią rozwój, nie stronią od wyzwań i mimo skończonej szkoły lub studiów rozważają jeszcze podejście dodatkowej nauki, np. na studiach podyplomowych. 

Powyższe pięć pytań o pracę, naukę i pasję powinno na początek wystarczyć, aby wyrobić sobie wstępną opinię o chłopaku.

Zobacz takżeTrendy randkowe 2021: Jak będziemy szukać drugiej połówki w Nowym Roku?

Pytania do chłopaka o relacje i bliskich

Przechodzimy do sfery pytań intymnych. W tym miejscu potrzeba większego wyczucia, jakie pytania można zadać chłopakowi na pierwszych randkach.

Podczas rozmowy warto na pewno warto dowiedzieć się:

 1. Czy chłopak żyje samotnie? A może mieszka wspólnie z rodziną?
 2. Czy ma rodzeństwo i w jakim wieku?
 3. Kto jest jego dobrym kolegą, przyjacielem?

Dzięki odpowiedziom na te pytania, dowiesz się, jak wyglądają relacje chłopaka z jego bliskimi i przyjaciółmi. Być może dowiesz się też, czy jest zaangażowany w dalsze budowanie tych relacji i na ile jest przywiązany do życia rodzinnego. Tego typu pytania na pierwszych randkach nie powinny być jednak zbyt wnikliwe - chodzi o to, abyś wstępnie wybadała chłopaka, a nie orientowała się w jego największych rodzinnych tajemnicach.

To Cię również zainteresuje: Niebezpieczny trend w randkowaniu coraz popularniejszy: czym jest curving?

Śmieszne pytania do chłopaka

Gdy już poznasz odpowiedzi na pytania o życie zawodowe chłopaka, jego pasje i relacje z bliskimi, możecie przejść do bardziej luźnych tematów. Chłopak z pewnością doceni ciekawe i oryginalne pytania z twojej strony. 

Już podczas pierwszej randki możesz sformułować śmieszne, a zarazem ciekawe pytania do chłopaka, np.

 1. Jakie są twoje ulubione dowcipy?
 2. Jaką najzabawniejszą rzecz zrobiłeś w życiu?
 3. Co byś zrobił, gdybyś znalazł się na bezludnej wyspie?
 4. Bohaterem której bajki chciałbyś zostać?
 5. Jaki film cię zawsze bawi?
 6. Co najbardziej lubisz jeść?
 7. Kim chciałeś zostać w dzieciństwie?

Taki przykładowy zestaw pytań z pewnością sprawi, że atmosfera rozmowy się rozluźni, a pierwsze lody zostaną przełamane. Nie wahaj się zatem pytać chłopaka o różne zabawne sprawy związane z jego życiem. Jednocześnie bądź gotowa na wypadek podobnych pytań z jego strony. 

Zobacz również: Lista tematów, których lepiej nie poruszać na pierwszej randce! Nigdy nie kończy się to dobrze

Trudne pytania do chłopaka

Na pierwszych randkach lepiej unikać trudnych tematów. Z czasem, gdy lepiej się poznacie i coś między wami zaiskrzy, możesz spróbować dowiedzieć się czegoś więcej o jego życiu osobistym i zawodowym. 

Trudne pytania do chłopaka, które warto zadać, gdy wasza znajomość się pogłębi:

 1. Czy miałeś wcześniej dziewczynę? Jeśli tak, to dlaczego się rozstaliście?
 2. Jakie są twoje plany zawodowe? 
 3. Czy chciałbyś w przyszłości założyć rodzinę i mieć dzieci?
 4. Jak widzisz siebie za 10 lat?
 5. Czy jesteś związany ze swoją rodziną?

Pamiętaj jednak, aby pytania te stawiać w odpowiednim momencie, mając na uwadze kontekst rozmowy i etap waszej znajomości.

Jeśli chłopak będzie unikał odpowiedzi, staraj się nie drążyć. Być może w odpowiednim momencie sam powróci do tematu, a ty poznasz pewne szczegóły z jego życia osobistego, o których dotychczas nie było okazji porozmawiać. 

Warto, abyś była również przygotowana na podobny zestaw pytań z jego strony. Chłopak z pewnością będzie zainteresowany twoim dotychczasowym życiem towarzyskim, planami zawodowymi i osobistymi. Z zaciekawieniem może też słuchać twoich wypowiedzi o rodzinie. 

Jakich pytań unikać na randce?

Istnieją tematy, których nie poruszamy na pierwszej randce, a niekiedy nawet w trakcie kilku kolejnych spotkań. Z pewnością warto unikać wszelkich rozmów o polityce i religii. To tematy kontrowersyjne, które potrafią wzbudzać niepotrzebne emocje: zwłaszcza, jeśli okaże się, że wasze światopoglądy rozmijają się. Dyskusje wokół problemów politycznych czy religijnych zostawcie na późniejszy czas.

Podczas pierwszych spotkań nie należy też naciskać na kwestie związane z życiem intymnym, zdrowiem, zarobkami i planami na przyszłość. Najlepiej, aby zagadnienia te pojawiły się spontanicznie w trakcie rozmów na inne tematy. Wówczas przebieg rozmowy nie wzbudzi zbędnych kontrowersji, a chłopak będzie czuł się bardziej swobodnie. 

Oczywiście, już od pierwszej randki warto uważnie słuchać chłopaka. Być może niektóre z pytań, które padną na pierwszych spotkaniach, okażą się dla niego krępujące. Dla ciebie mogą to być oczywiste kwestie - np. dotyczące relacji z rodziną czy przyjaciółmi - ale dla niego już niekoniecznie. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, staraj się unikać rozmów na te tematy podczas pierwszych randek.

To Cię również zainteresuje: Jak zagadać do chłopaka: co napisać (albo powiedzieć), żeby zrobić dobre wrażenie