Makijaż sylwestrowy krok po kroku

Makijaż na sylwestra musi być zgodny z trendami, powinien wydobywać twoje atuty, ale także być trwały. Na pewno nie chcesz poprawiać co godzinę błyszczącej się strefy T czy rozmazanego tuszu. Okazuje się, że nawet pomadka może przetrwać w nienaruszonym stanie kilka godzin, jeśli zastosujesz kilka prostych trików.

Jak zrobić trwały makijaż ust? Sprawdź!

Jak zrobić makijaż sylwestrowy krok po kroku?

Najważniejsza jest baza

I to nie tylko ta najbardziej znana, silikonowa baza pod podkład, która ukryje rozszerzone pory i przedłuży trwałość makijażu. Warto sięgnąć również po bazę pod cienie do powiek. Jest niezawodnym patentem na rolujące się w zagłębieniach powieki kosmetyki.

Jak zadbać o cerę przed sylwestrem? Zobacz!

Dobry podkład

Na co dzień używasz lekkiego fluidu, który nie zatyka porów? Makijaż sylwestrowy wymaga czegoś więcej... Dobrze kryjący kosmetyk utrzyma się na twarzy znacznie dłużej niż jego lżejsze odpowiedniki. Nakładaj go beauty blenderem lub pędzlem.

By dokładnie zmatowić cerę użyj sypkiego pudru transparentnego. Zamiast pędzla użyj jednak zwilżonej gąbeczki do zmywania makijażu. Posyp ją pudrem i dociskaj miejsce przy miejscu. Ten prosty trik sprawia, że strefa T nie powinna się świecić.

Idealny makijaż oka na sylwestra

Oprócz zbrylających się cieni do powiek, problemem może być odciskający się pod oczami tusz. By tego uniknąć wystarczy oprószyć okolicę oka sypkim pudrem. Zastanawiasz się, dlaczego jest lepszy od tego w kamieniu? Lżejszy kosmetyk nie podkreśli drobnych zmarszczek pod okiem i nie odbierze twarzy świeżości.

Zobacz także:

Utrwal makijaż sylwestrowy fixerem

Fixer to kosmetyk, który tworzy na skórze wodoodporną warstwę zabezpieczającą makijaż sylwestrowy również przed ścieraniem. Dzięki temu produktowi make-up może przetrwać nawet do 36 godzin! Aby tak się stało, powinnaś jednak wykonać makijaż na sylwestra stosując się do wszystkich wskazówek.