Ogólnopolski Strajk Kobiet sprzeciwia się #TrojanDudy

#TrojanDudy to autorska nazwa Ogólnopolskiego Strajku Kobiet na "Tarczę Antykryzysową 4.0". Kiedy tylko Polskę obiegła informacja o nowej tarczy, grupa natychmiast zmobilizowała się do działania. W mediach społecznościowych Ogólnopolskiego Strajku Kobiet pojawiły się informacje o burzących zapisach i plan protestu. Członkowie grupy zaczęli wstawiać zdjęcia z transparentami i parasolkami, a Strajk Kobiet utworzył plan protestów.

Andrzej Duda właśnie podpisał ustawę #TrojanDudy, zawierającą ziobrowskie przepisy zmieniające zasady wymierzania kar określonych w kodeksie karnym - w tym za pomoc w aborcji, za nieumyślny błąd medyczny, za znieważenie prezydenta, za PRL-owską "kradzież zuchwałą", za przerwanie e-lekcji (!).

A my widzimy się w czwartek o 18.00, na pożegnaniu kończącego się Andrzeja Dudy. #Więzienie? #ChybaTy!

 

To kolejny strajk kobiet podczas pandemii

Jest to już drugi strajk kobiet podczas pandemii. Jeszcze w lutym, kiedy rząd chciał po raz kolejny zaostrzyć prawo aborcyjne Polki i Polacy wywiesili logo strajku kobiet i czerwone błyskawice na oknach. Niektórzy stawali nawet w przestrzeni publicznej, w dwumetrowych odstępach z transparentami sprzeciwiającymi się prawu aborcyjnemu.

Jak wziąć udział w proteście?

Dzisiaj- 25 czerwca odbędą się dwa protesty. Pierwszy, głośny, dla osób chcących wcielić się w ofiary przemocy i znormalizowanej nienawiści będzie miał miejsce pod Pałacem Prezydenckim. Uczestnicy będą tupać muzyczny przekaz.

Drugi, cichy, ma zebrać milczący tłum pod Kordegardą. Na obu protestach obowiązuje czarny kolor: ubiór, obuwie, dodatki, parasolki.

Trzeci i najważniejszy protest odbędzie się w niedzielę przy urnach wyborczych. Grupa zachęca do niegłosowania na Andrzeja Dudę, ale nie podaje też na kogo głosować.

Przeczytaj także: „Te przepisy służą dzisiaj jedynie zastraszaniu, stygmatyzacji i nazywaniu lekarzy mordercami, a kobiet morderczyniami” – prawniczka FEDERY o nowych przepisach o aborcji