Kobietom dużo trudniej niż mężczyznom zbudować masę mięśniową. Kluczową rolę odgrywają tu hormony, a konkretnie testosteron, który kobiecy organizm syntezuje w bardzo małej ilości. Budowanie umięśnionej i wyrzeźbionej sylwetki to długa i żmudna praca. Nie musimy się jednak obawiać, że już niedługo będziemy wyglądać mało kobieco i mięć ogromne bicepsy. Aby wyglądać jak prawdziwa kulturystka potrzeba bardzo dużo czasu i wyrzeczeń.

Trening siłowy prowadzi do świetnej wysportowanej sylwetki z lekko zaznaczonymi mięśniami, marzeniem wielu pań. Jak się okazuje nie tylko trening aerobowy prowadzi do pozbycia się tkanki tłuszczowej, równie skuteczny jest tu także trening siłowy. Musi być on jednak wykonywany regularnie i konsekwentnie. Prowadzi to do wzrostu włókien mięśniowych, co powoduje podkręcenie metabolizmu. Ćwiczenia takie podnoszą spoczynkową przemianę materii.  Trening z obciążeniami jest też mniej kontuzjogenny od aerobowych (jeśli są wykonywane poprawnie) i zapobiegają osteoporozie, bo wpływają na zwiększenie gęstości mineralnej kości.

Trening siłowy najlepiej jednak rozpocząć pod okiem trenera. Na każdej siłowni do dyspozycji gości dostępny jest instruktor który bezpłatnie udziela porad na temat ćwiczeń.

Najlepszymi ćwiczeniami na pośladki, uda, plecy są przysiady ze sztangą, martwy ciąg, wiosłowanie, pompki czy wykroki. Ćwiczenia powinny być jednak indywidualnie dobrane przez instruktora. Są one wbrew pozorom proste do zapamiętania i przynoszą świetne efekty.