Trening domowy, który robi furorę w sieci

: te ćwiczenia w domu są hitem Internetu. Warto je wypróbować w okresie kwarantanny w związku z koronawirusem

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa z Polsce i wprowadzenie stanu zagrożenia epidemiologicznego spowodowała, że znaczna część społeczeństwa spędzi najbliższe dwa tygodnie w domu. Chociaż nie jest to przymusowa kwarantanna, to zamknięcie siłowni i basenów powoduje, że osoby chcące uprawiać jakąś aktywność fizyczną (a niewątpliwie jest ona zalecana w celu podwyższenia naszej odporności), są skazane głównie na trening w domu.

Trening domowy nie musi być nudny, wystarczy kawałek podłogi i jak się okazuje własna kreatywność. Hitem Instagrama są ćwiczenia w domu z udziałem...papieru toaletowego.

Chociaż te ćwiczenia nie są żadną nowością, to w dobie koronowirusa i nadmiaru papieru toaletowego dostały swoje drugie życie i wcale się nie dziwimy.

Trening domowy: tabata

Jednym z treningów, który jest hitem Internetu jest tabata. Tabata to czterominutowy trening interwałowy, który angażuje znaczną część mięśni naszego ciała. Dzięki tym ćwiczeniom podkręca się nasz metabolizm i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Tabata jest treningiem, który możemy spokojnie uprawiać w domu, ponieważ wykorzystujemy tutaj ciężar własnego ciała. Zdradzimy wam, że w planie treningu są między innymi pompki, skoki oraz plank. Każde z tych ćwiczeń robimy po 20 sekund, z jak największą ilością powtórzeń. Odstępy pomiędzy ćwiczeniami wynoszą 10 sekund.