Trening domowy, który robi furorę w sieci

Trening domowy w ostatnim czasie jest jedną z nielicznych opcji na aktywność fizyczną. Zamknięte siłownie i baseny zmuszają nas do domowych treningów. Znalazłyśmy ćwiczenia, które można zrobić w domu. Nic dziwnego, że stały się hitem Internetu.

Sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa z Polsce i wprowadzenie stanu zagrożenia epidemiologicznego spowodowała, że znaczna część społeczeństwa spędzi najbliższe tygodnie w domu. Chociaż nie jest to przymusowa kwarantanna, to zamknięcie siłowni i basenów powoduje, że osoby chcące uprawiać jakąś aktywność fizyczną (a niewątpliwie jest ona zalecana w celu podwyższenia naszej odporności), są skazane głównie na trening w domu.

Trening domowy nie musi być nudny, wystarczy kawałek podłogi i jak się okazuje własna kreatywność. Hitem Instagrama są ćwiczenia w domu z udziałem...papieru toaletowego.

Chociaż te ćwiczenia nie są żadną nowością, to w dobie koronowirusa i nadmiaru papieru toaletowego dostały swoje drugie życie i wcale się nie dziwimy.

Trening domowy: tabata

Jednym z treningów, który jest hitem Internetu jest tabata. Tabata to czterominutowy trening interwałowy, który angażuje znaczną część mięśni naszego ciała. Dzięki tym ćwiczeniom podkręca się nasz metabolizm i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej.

Tabata jest treningiem, który możemy spokojnie uprawiać w domu, ponieważ wykorzystujemy tutaj ciężar własnego ciała. Zdradzimy wam, że w planie treningu są między innymi pompki, skoki oraz plank. Każde z tych ćwiczeń robimy po 20 sekund, z jak największą ilością powtórzeń. Odstępy pomiędzy ćwiczeniami wynoszą 10 sekund.

Trening domowy: plank

Plank to niezwykle popularne ćwiczenie, często dodawane do domowych treningów influencerek z Instagrama. Nie wymaga żadnego sprzętu, jest krótkie i angażuje dużo mięśni ciała. Plank można wykonywać na wiele sposobów, co pozwala na różne urozmaicenia ćwiczeń. Najpopularniejsza jest deska na prostych rękach. W takiej pozycji należy wytrzymać przez minutę, zrobić krótką przerwę i powtórzyć ćwiczenie kilka razy podczas treningu. Dla bardziej zaawansowanych polecamy deskę na łokciach. 

Zobacz także:

Jeśli znudził ci się klasyczny plank, warto wypróbować jego różne urozmaicenia. Mocno angażujący mięsnie brzucha, pleców, ramion i nóg jest plank boczny. Żeby utrudnić sobie domowy trening, przygotuj butelkę wody lub ciężarek. Podczas deski bocznej, jedną ręką podnoś i opuszczaj ciężar. Pamiętaj o zmianach strony, żeby równomiernie ćwiczyć mięśnie. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wyświetl ten post na Instagramie.1