Dzień dobry Pani Sylwio!  

Czy od zawsze była Pani taka fit?

Sylwia Wiesenberg: Tak i nie… Zawsze się dużo ruszałam.  Tonique urodził się w roku 1978 razem ze mną (śmiech). Dzisiaj jestem najbardziej fit. Dzięki swojej własnej metodzie Tonique kocham swoje ciało i nawet po dwójce dzieci  czuję się świetnie. Oprócz sportowej sylwetki  jestem też silna i wytrzymała.

Jak znajdować w sobie codziennie motywację do ćwiczeń? 

Sylwia Wiesenberg: Moją motywacją są wszystkie kobiety, które do mnie piszą. To dla nich ciągle doskonalę Tonique. Zawsze testuję na sobie ćwiczenia, a następnie dzielę się nimi na swoich autorskich płytach. Najlepszą motywacją musi być nasze dobre samopoczucie, jeżeli wstajesz rano i nic się Tobie nie chce, to spróbuj przez pewien czas poświecić chodź pół godzinny dziennie na ćwiczenie i zacznij się zdrowo odżywiać. Gwarantuję, że po tym „teście” będziesz miała inne podejście do życia i będzie się chciało tobie działać, a nie tylko narzekać. To właśnie my mamy wpływ na nasze ciało. Wystarczą chęci i dzięki  stylowi Tonique gwarantuję, że będziecie kochać i akceptować  swoją duszę i ciało, które długo będą młode.

Czym dokładnie jest Tonique?

Sylwia Wiesenberg: Tonique jest  stylem życia i stylem akceptacji  i kochania siebie, dbania o swoje ciało i duszę. Jest to metoda treningu, które nie obiecuje rezultatów, ale je przynosi. Tylko trzeba pamiętać o dyscyplinie i nigdy się nie poddawać.

Jak ważna jest odpowiednia dieta? 

Sylwia Wiesenberg:  Dieta jest bardzo ważna. Odpowiednie odżywianie się daje nam energię. Jest też miejsce na nasze małe słabości, ale wtedy musimy to odpracować na treningu. Pamiętajmy również, że trzeba się odżywiać. Głodówki są niedozwolone.

Ulubiona potrawa?

Sylwia Wiesenberg: Kocham gotować. Jest to moja pasja. Codziennie dużo czasu poświęcam na przygotowywanie potraw. Sama kupuję produkty, wymyślam przepisy i gotuję. Uwielbiam wszystko co jest świeże i prosto z farmy.  Ciężko jest mi wybrać jedną potrawę. Lubię różnorodność. Kocham bezę, a ulubiony smak z dzieciństwa to truskawki ze śmietaną i chłodnik.

O czym powinny pamiętać osoby dopiero zaczynające przygodę z treningami? 

Sylwia Wiesenberg: Nie rzucajcie się na głęboką wodę. Małe kroki prowadzą do wielkich zmian.

Kto Panią inspiruje?

Sylwia Wiesenberg: Po pierwsze moje dzieci, po drugie kobiety.

Jakie cechy musi mieć dobry trener fitness? 

Sylwia Wiesenberg: Dobry trener musi mieć wiele cech. Oprócz profesjonalnego przygotowania ćwiczeń i świadomości budowy ciała podpartej wiedzą, każdy trener musi być też dobrym psychologiem. Musi mieć indywidualne podejście do każdego klienta. Każdy człowiek jest inny, musimy być otwarci do różnych charakterów. Mamy motywować, a nie zniechęcać. Nie mieszajmy też swoich problemów z problemami klientów. Swoje problemy zostawiamy za drzwiami sali do treningu.

Ulubiony gadżet? 

Sylwia Wiesenberg: Buty Asics, małe ciężarki do ćwiczeń i oczywiście iphone pełen ulubionej muzyki.

Jakiej muzyki słucha Pani na co dzień?

Sylwia Wiesenberg: Na co dzień słucham classic rock, a podczas treningów muzyki mixowanej przez DJ-ów z całego świata, których utwory motywują  nasze ciało do ruchu.  


Dziękujemy! A Was zachęcamy do śledzenia Tonique Fitness by Sylwia Wiesenberg na fb i ćwiczeń!