Trendy w urodzie na wiosnę, po które warto sięgnąć

Uwielbiamy to w nadejściu wiosny – choć byśmy wcześniej zarzekały się, że znalazłyśmy idealny kosmetyk i kończymy z nieustannym testowaniem albo udało się nam znaleźć fryzurę, która idealnie z nami współgra, gdy wychodzi słońce mimowolnie nachodzi nas chęć na eksperymenty. I faktycznie, jeśli dobrze przyjrzeć się nowym trendom urodowym na wiosnę kilka aż prosi się o to, by choć raz, na próbę dać im szansę. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wyglądają, jak dedykowane komuś innemu: młodszemu, odważniejszemu czy o innym typie urody, przepuszczone przez filtr naszych własnych przyzwyczajeń, oczekiwań i wyobrażeń mogą okazać się warte świeczki. Zresztą warto przyjrzeć się też klasyce – jeśli dotychczas nie sięgnęłyście po czerwień na ustach, najwyższy czas na debiut w takim wydaniu!

Makijaż ust – te trendy będą królować na wiosnę

Trendy w urodzie na wiosnę - siwe włosy

Ten iście paryski zwyczaj, zgodnie z którym to ukrywanie siwizny jest passe, a nie jej pokazywanie święci triumfy także u nas i to wcale nie od dziś: wielki powrót „na salony” zaliczył już w poprzednim sezonie. Uff, najwyższy czas! Wiele z nas pierwsze kosmyki w tym odcieniu zauważa u siebie jeszcze przed 30., dlatego myśl o tym, że jest to coś, z czym trzeba się kryć, byłaby nie do zniesienia. Praktyczny aspekt całej sprawy doceniają także gwiazdy: Chrissy Teigen, Jessica Biel czy Katie Holmes pokazały się w takiej normalnej, naturalnej wersji m.in. na czerwonym dywanie.

Baby bangs – modne urodowe trendy do przetestowania na wiosnę

Z pewnością nie jest to trend dla wszystkich. Chociaż? Kto choć raz nie marzył o tym, by z nożyczkami pokusić się o ten jeden (robiący znaczącą różnicę) krok dalej? Faktycznie, niewiele jest innych trików związanych z fryzurą, które działają z taką siłą i robią tak mocne wrażenie jak grzywka w ultra krótkiej wersji: bezkompromisowe, odważne, świeże dziewczęce – to tylko kilka skojarzeń na samo hasło baby bangs. Jeśli boicie się zrobić to same, ale trudno wam się oprzeć chęci, by zaryzykować, zostawcie to fryzjerowi i dopilnujcie, by grzywka była nie krótsza niż do połowy czoła. A gdy trochę ją oswoicie, czas pójść jeszcze o krok dalej!

Trendy na wiosnę – błysk

Liczby nie kłamią: w tym sezonie Google odnotował szalony wzrost zapytań o właśnie taki makijaż: dlatego z całą pewnością można powiedzieć, że błysk wraca na salony i to w wielkim stylu, bo nie chodzi tylko o usta (choć to właśnie w tej wersji jest chyba najwdzięczniejszy i najłatwiejszy do wcielenia w życie). Jeśli jednak popuścić trochę wodze wyobraźni może się okazać, że błysk na oku wcale nie jest zarezerwowany tylko dla okładkowych sesji. Bardziej zachowawcze, ale z zamiłowaniem do testowania nowości mogą sięgnąć po rozświetlacz w „mokrej” wersji czyli ten bez drobinek, za to dający efekt tafli odbijającej i rozpraszającej światło. Taki gest w promieniach wiosennego słońca zrobi za cały makijaż!

Najmodniejszy trend wiosna 2019 – mocny akcent na usta

To doskonała wiadomość! Mocny akcent na usta może oznaczać tylko jedno: czerwień! Na pierwszy rzut oka wygląda na najbardziej banalny trend, jaki można sobie wyobrazić. Ale spróbujcie zamknąć oczy i z ręką na sercu przyznać, ile razu udało się wam utrafić z odpowiednim dla siebie odcieniem i dumnie nosić go na ustach? Bo przecież nie chodzi o to, by przyglądać się modelkom w magazynach, ale przekonać się na własnej skórze, że niewiele jest trików w makijażu, które maja taką moc jak właśnie ten kolor. A gdy weźmiecie temat na warsztat, zdziwicie się ile odcieni i tekstur macie w zasięgu ręki.

Włosy w odcieniu lila

Według Pinteresta będzie to najczęściej spotykany i najbardziej pożądany kolor tego sezonu! Z taka ocena byłybyśmy jednak ostrożne: o ile młode dziewczyny bez wahania sięgną po ten trend, o tyle dojrzalsze kobiety mogą mieć trochę mieszane uczucia i pozostać w bezpiecznych granicach blondu. Jedno jest pewne: jeśli taki kolor zawsze się wam marzył, to jest właśnie ten czas!