Trendy moda jesień 2019: przegląd torebek

Trendy w modzie na jesień 2019 staramy się omawiać dla Was na bieżąco.Oddzielne artykuły poświęciłyśmy trendom na jesień 2019 wśród płaszczów, sukienek, czy botków. Z pewnością jednak pozostała do omówienia jedna, bardzo ważna część naszej garderoby – torebki! Odpowiednia torebka potrafi świetnie wykończyć stylizację, a czasem grać w niej pierwsze skrzypce. W tym nowych trendach na jesień 2019 projektanci odchodzą od klasycznych, nieco nudnych modeli, które były tylko tłem dla reszty stroju. Teraz torebki będą odważne. Nie tylko dzięki kolorom, ale przede wszystkim dzięki krojom i wzorom. Zmieniają się też materiały, z których są wykonywane. Jeśli więc torebka jest czymś, do czego nie przykładasz dużej wagi, nadszedł czas to zmienić.

Jakie torebki wpisują się w modne trendy na jesień 2019? Podpowiadamy, co pojawiło się na tegorocznych pokazach, co jest modne w street style’u i co nam najbardziej przypadło do gustu. Oto nasze propozycje!

Trendy moda jesień 2019: 7 najmodniejszych modeli torebek

Futrzaste torebki – wśród trendów mody na jesień 2019 jednym z największych zaskoczeń były właśnie futrzaste torebki. Niektóre są miękkie i puchate, a inne w teksturze przypominają mocno sprany sweter. Jest to dość odważna propozycja, jednak nie można powiedzieć, że te torebki nie są wielkim trendem na jesień 2019. Pojawiły się na eleganckich pokazach Chanel i bardziej street-stylowych marki Off-White.

 

Wyraźne bryły – modnym trendem na jesień 2019 są torebki przypominające wyraźne bryły geometryczne. Szczególnie popularne będą torebki-kuferki w kształtach graniastosłupów, ale jeśli boisz się, że ten trend na jesień 2019 jest zbyt odważny, pokuś się na okrągłą torebkę. Wyraźne kształty na swoich pokazach lansował Oscar de la Renta i Marc Jacobs! Widać, że to nie tylko luźny, sieciówkowy trend!

Efekt krokodyla – Takie torebki mogłaś zaobserwować już w poprzednich sezonach, ale teraz wracają ze zdwojoną siłą. Efekt krokodyla to bardzo modny trend na jesień 2019, który pojawia się w każdym kroju, wykończeniu i kolorze. Nie jest tak intensywny jak wzór pantery, a umożliwia większe eksperymenty z teksturą przy tworzeniu stylizacji. Efekt krokodyla pojawił się też wśród modowych trendów na jesień 2019 na pokazach Chloé!

Łańcuchy – To trend specjalnie dla fanek biżuteryjnych elementów w stylizacjach. Łańcuszkowe paski od torebek to jeden z delikatniejszych trendów na jesień 2019. Rozmiary łańcuchów wahają się od bardzo drobnych do dużych, rzucających się w oczy. Chloé uwielbia je od lat, ale teraz w swoich trendach na jesień 2019 umieściła je też Carolina Herrera.

Przerośnięte torby – Wielkie torby modne są od tak dawna, że chyba każdy już taką posiada. Teraz są ponownie promowane przez projektantów i są jednym z naszych ulubionych trendów modowych na jesień 2019. Możesz zdecydować się na kolorową, czy taką z wielkim logo jak u Diora.

Podwójna torba – Brzmi trochę śmiesznie, ale naprawdę się sprawdza. I jeśli boisz się, że w swojej wielkiej torbie nie znajdziesz nigdy gum do żucia, wybierz dwie mniejsze. Te z trendów na jesień 2019 są zazwyczaj złączone na pasku, lub mają wspólne uchwyty. Nosisz dwie torby, a trzymasz tylko jedną! Takie wersje przedstawiają Rebecca Minkoff i Fendi.

Mikro torby – Mężczyźni zawsze robili sobie żarty z kobiet noszących małe torebki. Jednak te z nowych trendów na jesień 2019 swoim rozmiarem przebijają wszystkie poprzednie. W tych malutkich torebkach zmieścisz tylko to, co naprawdę potrzebne i nie będziesz musiała dźwigać ciężarów. Mini torebki pojawiły się wśród trendów na jesień 2019 u Paco Rabanne i Ferragamo.