Trendy moda jesień 2019: Inspiracje prosto z New York Fashion Week

Modowe trendy na jesień 2019 wchodzą już powoli na ulice. Szczególnie dobrze możemy się im przyjrzeć na uczestnikach trwającego właśnie w Nowym Yorku Fashion Weeka. Wielu z nich pojawiło się na ulicach w pasujących do trendów na jesień 2019 spódnicach. Wśród nich znajdziemy zarówno takie, które wyróżniają się wzorem, jak i takie, które zachwyciły nas swoimi strukturami. Nie brakuje również klasycznych, zawsze modnych propozycji, które mogą stanowić tło dla bardziej odważnej reszty stylizacji. Część z trendów na jesień 2019 to zupełne nowości, których nie było do tej pory w sklepach. Inne towarzyszą nam już kolejny sezon i szczerze mówiąc, jesteśmy tym zachwycone! Jakie rodzaje spódnic wpisują się w trendy na jesień 2019? Podpowiadamy, za czym warto rozejrzeć się w sklepach, a w galerii pokazujemy jak spódnice nosi się na trwającym właśnie New York Fashion Week 2019.

1. Kraciaste spódnice

Do wyboru, do koloru. A właściwie do wzoru. W trendach na jesień 2019 na spódnicach znajdziesz każdego rodzaju kratę. Może to być drobna krateczka, którą dobierzesz do podobnej marynarki, lub duża, zwracająca uwagę krata. Możesz też połączyć ją z innym trendem na jesień 2019 i wybrać spódnicę w monochromatycznych kolorach.

2. Skóra

Skórę można wystylizować na wiele sposobów. Może po prostu służyć jako element dodający nieco tekstury do naszych zestawień lub pochłaniać całą uwagę. Często występuje w spódniczkach mini, ale nie bój się zaszaleć i wybrać czegoś dłuższego. To, że to świetny trend na jesień 2019 potwierdziła m.in. Olivia Palermo naNew York Fashion Week 2019.

3. Długość za kolano

Spódnice za kolano powróciły po latach kurzenia się w szafie. Występują w każdym kolorze tęczy, a nieraz prezentują też piękne, przykuwające oko wzory. Jeśli chcesz dodać nieco słońca do ponurej, jesiennej atmosfery, zdecyduj się na neonowe barwy. To też jeden z trendów na jesień 2019!

4. Zdobienia i falbany

Jeśli swoim ubiorem lubisz podkreślać kobiecość, zdecyduj się na spódnice z elementami dekoracyjnymi. Nas szczególnie zachwyciły falbany. Mogą być drobne i gęsto wypełniać spódnicę lub duże i subtelnie ją wykańczać. To jeden z bardziej delikatnych trendów na jesień 2019.

5. Drobne wzory na ciemnym tle

Jeśli jesteś fanką koloru, postaw na ciemne spódnice z jaskrawymi kwiatami. Jeśli jednak lubisz czarno-białe połączenia, które bardzo pasują do trendów na jesień 2019, zdecyduj się na drobne kropki lub małe kwiatki. Szczególnie dobrze wyglądają na nieco dłuższych modelach, gdy nie przykrywamy ich kurtką lub swetrem.

6. Motywy zwierzęce

Kiedy ten trend odżył w zeszłym roku, chyba nikt nie sądził, że zostanie z nami na tak długo. A jednak – zwierzęce motywy to jeden z największych trendów na jesień 2019! Pojawia się na ołówkowych minispódniczkach i na długich, zwiewnych spódnicach. Występuje też w różnych wariantach kolorystycznych – nie musimy trzymać się naturalnych kolorów.

7. Plisowane spódnice

Możesz zdecydować się na duże lub drobne plisy. W trendach na jesień 2019 najczęściej spotkasz je na długich spódnicach w każdym kolorze. Na niektórych pojawiają się nawet wielokolorowe wzory. W tym przypadku reszta stylizacji może być bardzo prosta i tworzyć jedynie tło dla głównego elementu – spódnicy.