Modne bluzki wiosna 2020

Bluzka z kołnierzykiem-stójką z falbankami to jeden z największych hitów w trendach moda 2020 na wiosnę. Perfekcyjnie nosiły ją ikony mody z lat 80., np. Brooke Shields czy Lady Diana. Zestawiona ze spodniami typu chinos, wąską spódnicą midi czy jeansami z poszerzoną nogawką i botkami na obcasie bluzka ze stójką z falbankami będzie wyglądać super kobieco.

Bluzka ze stójką vintage inspiracje

Już w 2019 roku bluzka o takim kroju zaczęła stopniowo wracać do łask i jest to wynik fascynacji modnych dziewczyn stylem vintage. Dziewczęce bluzki lubi Alexa Chung, nosi je też m.in. Lily Rose Depp, a dom mody Chanel, z którym związana jest córka Johnny’ego Deppa co kilka sezonów przypomina o istnieniu tego typu kołnierzyków w bluzkach (zmarły niedawno dyrektor kreatywny Chanel, Karl Lagerfeld kochał stójki i żaboty). Również Chloe, kolejny dom francuski dom mody zafascynowany niezmiennie latami 70. w modzie, od wielu sezonów promuje bluzki z wysokim kołnierzykiem z falbankami.

Kto może je nosić? W zasadzie każda z nas, choć panie z nieco większym biustem powinny wybierać tego typu bluzki pozbawione wzorów i haftów oraz nie zapinać ich pod samą szyję.