Tragedia na planie filmowym

Do tragedii doszło w czwartek, 21 października na racznu Bonaza Creek Ranch w Nowym Meksyku. Producent i aktor, Alec Baldwin postrzelił dwie osoby, reżysera Joela Souza i operatorkę Halynę Hutchins. Pomimo natychmiastowej reakcji medyków, 42-letnia dyrektorka zdjęć zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Do postrzelenia doszło gdy 68-letni Alec Baldwin odbezpieczył "rekwizytową broń palną". Dotychczas żaden z pracowników planu nie usłyszał zarzutów.

Alec Baldwin po raz pierwszy odniósł się do zajścia na planie filmowym na swoim profilu na Twitterze. 

Nie ma słów, aby wyrazić mój szok i smutek w związku z tragicznym wydarzeniem, które pozbawiło życia Halynę Hutchins - żonę, matkę i uwielbianą przez wszystkich koleżankę. Jestem w stałym kontakcie z jej mężem i staram się wspierać rodzinę zmarłej Halyny. Moje serce jest złamane z powodu jej męża, syna i wszystkich, którzy znali i kochali Halynę - napisał aktor

Alec dodał, że w pełni współpracuje z policją, aby wyjaśnić wszelkie okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia.

Alec Baldwin nie wiedział, że pistolet jest naładowany

"Pistolet, który otrzymał Alec Baldwin na planie westernowego filmu "Rust" został uznany przez asystenta reżysera za bezpieczny" - brzmi oświadczenie złożone pod przysięgą przez biuro szeryfa hrabstwa Santa Fe. Zgodnie z oświadczeniem, asystent reżysera wykrzyknął "zimna broń na planie", co oznaczało, że rekwizyt jest bezpieczny w użyciu i nie zawierał amunicji. Jednak gdy Baldwin pociągnął za spust, wystrzelił pocisk, który śmiertelnie trafił Halynę Hutchins w klatkę piersiową i reżysera Joela Suoza w ramię. The Times dotarł do dokumentów, które mówią, że Hutchins stała przed Suozą w czasie incydentu.

Kim była Halyna Hutchins?

Halyna Hutchins urodziła się na Ukrainie, jednak od lat mieszkała w Los Angeles, a w 2015 roku ukończyła American Film Institute. Pracowała przy ponad 49 produkcjach filmowych i telewizyjnych, między innymi zeszłorocznej produkcji "Archenemy" z Joe Manganiello w roli głównej.

Hutchins wychowała się w sowieckiej bazie wojskowej za kołem podbiegunowym. Zanim rozpoczęła pracę w branży filmowej, Hutchnis studiowała dziennikarstwo i ukończyła Kijowski Uniwersytet Narodowy z dyplomem z dziennikarstwa międzynarodowego. Pracowała również jako dziennikarka śledcza w Europie. Na swoim profilu na Instagramie Halyna opisała siebie jako "Niespokojna marzycielka. Miłośniczka adrenaliny. Operatorka". Jej ostatni post to film z planu zdjęciowego do filmu "Rust", na którym ubrana w kowbojski kapelusz jeździ konno podczas przerwy nagraniowej. "Jedną z zalet pracy przy filmach westernowych jest fakt, że możesz jeździć konno w dni wolne od pracy" - napisała pod filmem Halyna Hutchnis.