4 TOP DRINKI Z WHISKY

1.Dell Boy to drink robiony na bazie whisky. Ma smak słodki i whisky jest bardzo słabo wyczuwalne. Do zrobienia drinka potrzebujesz dobrej whisky, 7-up lub Sprite oraz likier Cointreau. Zmieszaj wszystkie składniki dodaj lód. Po zmieszaniu wszystkich składników uzyskuje się półprzeźroczysty napój alkoholowy o jasnobrązowym kolorze.

2. Przepis świąteczny - Do wykonania tego drinka potrzebujesz 50 ml whisky, 10 ml syropu piernikowego, startą skórkę pomarańczy i lód. Włóż do szklanki skórkę pomarańczową, dodaj whisky, syrop i lód, a potem delikatnie wymieszaj. Naprawdę smaczne!

3. W stylu New York - Bardzo interesujący smak, idealny na jesienny wieczór z przyjaciółkami. Do wykonania potrzebujesz oczywiście dobrej whisky (50 ml), następnie dodajesz Martini Rosso i razem z lodem miksujesz dokładnie w shakerze. Przelewasz do stylowego kieliszka do Martini i dekorujesz skórką z pomarańczy. Idealny na deser, po udanej kolacji.

4. Owocowy szał!

Świetny przepis na nadchodzący sezon zimowy. Potrzebujemy oczywiście świetnej whisky, następnie dodajemy 20 ml syropu o smaku szarlotki oraz 150 ml soku żurawinowego. Wymieszaj wszystkie składniki w shakerze z kostkami lodu. Przelej do kieliszka i udekoruj na wierzchu pokrojonymi płasko kawałkami jabłka. Mniam!

WHISKY A OSOBOWOŚĆ

Nie ma dwóch takich samych osób. Nie ma dwóch takich samych beczek whisky. Wykorzystaliśmy te życiowe prawdy, tworząc unikalną charakterystykę typów osobowości według whisky Grant’s. Sprawdź w naszym zestawieniu, jakim typem osobowości jesteś, a my podpowiemy, która whisky Grant’s będzie dla Ciebie najlepsza.

Poznaj 4 typy osobowości i wybierz odpowiednią Whisky dla siebie

FUN LOVER

Pełen optymizmu, widzi przyszłość w jasnych barwach. Jest serdeczny i przyjacielski wobec ludzi i zakłada, że inni będą tacy w stosunku do niego. Dużo mówi, chętnie wciąga napotykane osoby w dyskusje, głośno i wyraźnie wyrażając swoje zdanie. Trudno go nie zauważyć: to istny wulkan energii! Wiedzie życie pełne ekscytujących wydarzeń. Zamyka najlepsze imprezy w mieście, ma czterocyfrową liczbę przyjaciół na Facebooku, a szklanka jest dla niego zawsze do połowy pełna Grant’sa 12YO – bo ta whisky zawsze robi wrażenie.

FAMILY LOVER

Oldschoolowy typ, któremu najbardziej podobają się melodie, które już raz słyszał. Ma swoje zasady i najlepiej czuje się w towarzystwie najbliższych. Jest ambitny, pracowity i zaangażowany w to, co robi. Sumienność to jego drugie imię, a trzecie – perfekcjonizm. Zawsze dotrzymuje danego słowa i wywiązuje się ze zobowiązań. Ceni pragmatyzm, tradycję i spokojne życie w rodzinnym gronie. Docenia zbalansowany i niezmienny od lat smak Grant’s Family Reserve, bo to zawsze pewny wybór.

TREND LOVER

Świat jawi mu się jako niezwykle ciekawy i pełen tajemnic, które pragnie nieustannie odkrywać. Poszukuje doznań i doświadczeń życiowych. Prawdziwy esteta i artystyczna dusza. Jego kreatywność nie zna granic, śledzi nowinki bez względu na dziedzinę – im coś dziwniejsze i bardziej inspirujące – tym lepiej! Nawet w świecie whisky istnieją trendy, mody i niuanse. Dlatego Grant's Ale Cask Finish, finiszowana w beczkach po edynburskim strong ale, nie może ujść jego uwadze.

CHILLOUT LOVER

Oaza spokoju. Potrzebuje własnej przestrzeni, męczą go płytkie znajomości i wymuszony small talk. Ma zmysł obserwatora, a przyjaciele podziwiają jego nerwy ze stali. Czuje i widzi więcej – jego zmysły są szczególnie wyczulone. Lubi od czasu do czasu zanurzyć się w świecie swoich własnych myśli, gdzie nic i nikt go nie rozprasza. Dlaczego wybiera Grant's Sherry Cask Finish finiszowany w beczkach po winie? Bo to coś dla tych, którzy lubią poczekać i popatrzeć przy dobrej whisky, zanim sami włączą się do akcji.

„U ludzi występują różne cechy, które  tworzą  niepowtarzalne profile osobowości. Typ osobowości jest więc wypadkową  różnych cech, jak otwartość na doświadczenie, ugodowość, ekstrawersja itd. Czyli na niepowtarzalną osobowość człowieka składa się wiele wymiarów” – mówi Agata Kulpa-Kulpińska, psycholog.

„To, jakim charakterem jesteśmy, determinuje często nie tylko nasze zachowanie, ale i wybory, jakich dokonujemy na co dzień. Dlatego, jeśli jesteśmy otwarci na nowe doznania, prawdopodobnie częściej eksperymentujemy i próbujemy nowych smaków. Natomiast jeśli jesteśmy osobami o spokojniejszym i stonowanym usposobieniu, najpewniej chętniej sięgamy po klasykę i dobrze znane nam smaki – dodaje.