Tommy Dorfman ogłasza, że jest osobą transpłciową

Tommy Dorfman to aktorka, której kariera nabrała tempa dzięki roli w głośnym serialu "13 powodów", traktującym o samobójczej śmierci młodej kobiety. Odegrała ona męską rolę wcielając się w postać Ryana Shavera - teraz ogłasza, że jest osobą transpłciową i identyfikuje się jako kobieta. Gwiazda udzieliła obszernego wywiadu wraz z unikalną sesją zdjęciową dla amerykańskiego magazynu "Time", w którym opisuje swoją tranzycję:

Po dokonaniu tranzycji medycznej postrzegam dzisiejszy dzień jako ponowne przedstawienie mnie jako kobiety. Coming out zawsze postrzegany jest jako wielkie ujawnienie, ale nigdy nie byłam w ukryciu. Dziś chodzi o jasność: Jestem transpłciową kobietą. Posługuję się zaimkami ona/jej. Mam na imię Tommy. - wyznała

Aktorka przyznała też, że dokumentowanie drogi do prawdziwej siebie na Instagramie było dla niej niezwykle ważne i stanowiło zarówno osobisty pamiętnik, jak i bezpieczne miejsce dla osób, które rozważają podjęcie podobnych kroków:

Zdaje sobie sprawę, że tranzycja jest piękna. Dlaczego więc nie pozwolić światu zobaczyć, jak wygląda? (...) Istnieje też opcja, na którą tak naprawdę nie mogłam sobie pozwolić, czyli zniknięcie na dwa lata i powrót z nowym imieniem, nową twarzą i nowym ciałem. Ale nie jest to coś, czego chciałam.

Coming out Tommy wiąże się też z niepokojem o dalszy rozwój kariery - gwiazda podkreśliła, że interesują ją już tylko role kobiece.

Zobacz też:

"Tym kimś po prostu k*rwa jestem"

Aktorka zdecydowała się pozostać przy swoim imieniu, które jak wyjaśnia, ma dla niej szczególne znaczenie. "Tommy" nazywał się również brat jej mamy, który zmarł niedługo po urodzinach gwiazdy:

Zostałam tak nazwana po bracie mojej mamy, który odszedł miesiąc po tym, jak się narodziłam i czuję się do tego imienia bardzo przywiązana, do wujka, który trzymał mnie, gdy umierał. To jest ewolucja Tommy. Staję się Tommy bardziej.

Tommy Dorfman postanowiła też podziękować członkom i członkiniom społeczności LGBT+, którzy dzielnie łamią stereotypy i inspirują innych ludzi do walki o znalezienie prawdziwego "ja". Być może, słowa te zostały skierowane również do aktora Elliota Page'a, który niedawno oficjalnie potwierdził swoją tranzycję:

Jestem szczególnie wdzięczna wszystkim transpłciowym osobom, które przede mną szły po tej ścieżce, łamały bariery i ryzykowały życiem, by żyć prawdziwie i radykalnie jako one same - powiedziała.