Tom Hanks i Rita Wilson jak zachorowali?

Tom Hanks i jego żona, Rita Wilson, byli jednymi z pierwszych gwiazd, które zachorowały na koronawirusa. Jeszcze w marcu 2020 roku oboje dostali pozytywne wyniki testu. Przebywali w tym okresie w Australii, gdzie Tom Hanks pracował na planie filmu o biografii Elvisa Presleya. Od samego początku aktor informował fanów na temat stanu swojego zdrowia, ale dopiero teraz udzielił wywiadu o swojej walce z koronawirusem.

Kiedy przybyliśmy do szpitala zapytałem: "Mam 63 lata, mam cukrzycę typu 2, miałem stent w sercu - czy jestem osobą o podwyższonym ryzyku?" Jednak dopóki nie dostaliśmy gorączki i nie złapaliśmy zapalenia płuc, nie martwiłem się zbytnio. Nie jestem z tych, którzy budzą się rano i zastanawiają nad tym, czy dożyję końca dnia - powiedział Tom Hanks dla "The Guardian".

Tom Hanks o symptomach koronawirusa

Tom Hanks, zapytany o swoje objawy, wspomniał przede wszystkim o wielkim zmęczeniu. Za każdym razem, kiedy próbował wykonać jakiekolwiek ćwiczenia, musiał przestać w połowie. Opowiadał, że bolało go całe ciało i na niczym nie mógł się skupić. Jego żona przechodziła koronawirusa zupełnie inaczej. Rita Willson straciła smak i węch. Towarzyszyły jej obezwładniające mdłości i wysoka temperatura. Para po wyzdrowieniu powróciła do Stanów Zjednoczonych. Tom Hanks i Rita Wilson - jako ozdrowieńcy - regularnie oddają swoje osocze dla chorych na COVID–19.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Tom Hanks (@tomhanks) Maj 27, 2020 o 10:11 PDT

Jacy celebryci jeszcze chorowali na koronawirusa?

Tom Hanks i Rita Wilson nie są jedynymi gwiazdami, które zachorowały na koronawirusa. Idris Elba, Olga Kurylenko, Kristofer Hivju - to kolejne znane nazwiska, które chorowały na COVID-19.  Dwa dni temu dotarła do nas również smutna wiadomość o śmierci Nicka Cordero, który chorował na koronawirusa.

Jak podaje WHO, obecnie na świecie jest 11 mln zakażonych koronawirusem z czego 36 tys. w Polsce.