Brak akceptacji, kompleksy, zarzucanie sobie pewnych rzeczy i nie akceptowanie swoich słabości. Dlaczego my kobiety jesteśmy tak wymagające wobec siebie? Może warto w ten jeden dzień spojrzeć na siebie łaskawym okiem i pomyśleć, dlaczego mamy sobie tyle do zarzucenia. Chcąc uczyć tolerancji innych zacznijmy od siebie.

Dlaczego nie potrafimy docenić siebie?

Jesteś matką, żoną, partnerką, przyjaciółką, jesteś świetnym pracownikiem, jesteś dobrym człowiekiem. Dlaczego inni tak o tobie myślą, podczas gdy ty sama tego nie widzisz. Nie widzisz, jaką jesteś silną osobą, jak starasz się dogodzić innym, jak prowadzisz dom, jakim solidnym pracownikiem jesteś, jak angażujesz się w to co robisz. A wieczorem zmęczona po całym dniu kładziesz się na łóżko. Co wtedy myślisz? Czy z satysfakcją powiesz sobie: Miałam świetny dzień, udało mi się zrobić to co sobie zaplanowałam. Naprawdę dałam radę i mogę być z siebie dumna! Jeśli nie to zrób to dzisiaj wieczorem i stań z uśmiechem przed lustrem i powiedz sobie: „Miałam świetny dzień i dałam radę!”

Zrób coś dla siebie

Codziennie troszczysz się o innych, dzieci, męża, partnera, rodziców, przyjaciół. A ty? Co ostatnio zrobiłaś dla siebie? Zapisz się na kurs albo zajęcia na które już dawno chciałaś się zapisać i ciągle to odkładałaś. Kup sobie w końcu coś o czym długo marzyłaś, a ciągle to odkładałaś bo szkoda ci było pieniędzy. Zrób dla siebie to, czego nigdy nie masz czasu zrobić, bo ciągle myślisz o innych.

Naucz się zdrowego egoizmu

Nikt nie chciałby usłyszeć o sobie jesteś egoistą, dlatego całe życie staramy się robić coś dla innych, pomagać im i wspierać. A czy słyszałaś o zdrowym egoizmie, który warto mieć, by żyć w zgodzie ze sobą? Zdrowy egoizm to bycie asertywnym, to umiejętność życia w zgodzie ze swoimi zasadami. Jeśli będziemy szczerzy ze sobą, to będziemy szczęśliwi i zadowoleni z siebie.

A teraz zadanie na dziś: stań przed lustrem i powiedz „kocham siebie”. Przez to jedno zdanie udowodnisz sobie, że akceptujesz siebie taką jaką jesteś, bo naprawdę jesteś wartościowa, musisz tylko w to uwierzyć.