To zdjęcie łamie serce: siostra opiekuje się chorym na białaczkę młodszym bratem. Ta historia ma happy end!

Na zdjęciu, które obiegło świat widać małego chłopca po chemioterapii. Widać, że cierpi. Nad pochylonym dzieckiem stoi niewiele starsza dziewczynka, która czule głaszcze go po nagich plecach. Na czarno-białym zdjęciu jest tyle samo smutku i cierpienia, co miłości. Jego autorką jest matka rodzeństwa, Kaitlin Burge, która tym zdjęciem chciała pokazać jak wygląda rzeczywistość nie tylko chorego na białaczkę dziecka, ale też całej jego rodziny. To zdjęcie łamie serce.

Kaitlin mieszka z rodziną w Teksasie. Zanim Beckett zachorował był bardzo żywiołowym i wesołym dzieckiem. Nic nie wskazywało na tragiczną diagnozę. Gdy chłopiec skończył 4 lata, zdiagnozowano u niego ostrą białaczkę limfoblastyczną – to było jak wyrok. Beckett szybko został poddany hospitalizacji i chemioterapii, przez którą nie tylko wypadły mu włosy, ale też zaczął potwornie się czuć. 

Do domu wrócił w dniu 5. Urodzin jego starszej siostry, Aubrey, z którą był bardzo zżyty. Relacja mamy z ich spotkania rozdziera serce.

„Wrócił do domu w dniu jej urodzin. To był pierwszy raz, kiedy go zobaczyła odkąd został zdiagnozowany. Był bardzo drobny, nie mógł chodzić i stracił dużo na wadze. Dla niej było to bardzo dziwne. Nie byliśmy do końca pewni, jak poradzić sobie z tą sytuacją i czy chcemy, żeby wiedziała, co się dzieje. Aubrey próbowała zrozumieć, dlaczego jej brat nie chce się bawić. Zastanawiała się, dlaczego cały czas śpi i potrzebuje pomocy w łazience. Był po prostu chory, a ona nigdy wcześniej nie widziała go w takim stanie.”

FOT. Facebook/Kaitlin Burge

Jak choroba brata wpłynęła na rok starszą opiekuńczą siostrę?

Od tego czasu, rok starsza siostra, nie odstępowała Becketta na krok - przytulała, pocieszała, opiekowała się nim. Jaki wpływ miała na nią choroba ukochanego brata? Z relacji rodziców wynika, że ogromny. Do tego stopnia, że zaczęli się martwić o córkę.

"Kiedy widzę ich razem, sprawia mi to radość, ale jednocześnie zasmuca mnie to. Mają niesamowitą więź, ale pięcioletnie dziecko powinno częściej bawić się z przyjaciółmi. Aubrey powinna chodzić na gimnastykę, biegać po okolicy z dziećmi, bawić się na placu zabaw, pływać w basenie, a zamiast tego opiekuje się swoim bratem.", relacjonowała Kaitlin Burge w rozmowie z "Daily Mail".

 

 Historia chorego na białaczkę Becketta ma happy end!

Jak się okazuje, sześciolatek wygrał walkę z białaczką i pod koniec sierpnia 2021 roku zakończył leczenie. Jego rodzina relacjonując ten moment w mediach społecznościowych nie kryła wzruszenia. To były dramatyczne 4 lata walki o życie syna. Beckett zdaje się być równie beztroskim dzieckiem jak przed chorobą i z niecierpliwością czeka na początek szkoły. Jego relacja z siostrą się nie zmieniła - nadal uwielbiają spędzać razem czas. To doświadczenie choroby położyło cień na ich dzieciństwie, ale na pewno też umocniło wspólną więź.