Grażyna Torbicka na zdjęciu sprzed lat

Zdjęcie Grażyny Torbickiej z 1985 roku robi furorę w sieci. Opublikował je dziennikarz Tomasz Raczek. To właśnie ten duet poprowadził wspólnie Festiwal Piosenki w Sopocie 37 lat temu. Grażyna Torbicka na tym zdjęciu jest nie do poznania. 

Tomasz Raczek dzieląc się archiwalną fotografią na Instagramie porównał wspólny duet do kultowej pary z musicalu "Grease" z 1978 r. Jego zdaniem Grażyna Torbicka jest niczym Olivia Newton-John. Krytyk filmowy dostrzegł, że obie panie łączy wiele wspólnego.

Gdy patrzę na to zdjęcie przedstawiające nasz debiut z Grażyną Torbicką w roli prowadzących Festiwal Piosenki w Sopocie, to mam wrażenie, jakbym widział Olivię Newton-John z Johnem Travoltą. No dobrze, przesadziłem! Ale gdy jeszcze sobie przypomnę, że Grażyna pochodzi ze Śląska (Górnego), a dziadek Olivii (fizyk, który dostał Nagrodę Nobla) urodził się we Wrocławiu, czyli na Dolnym Śląsku…

Zdjęcie opublikowane przez Tomasza Raczka zachwyciło internautów, którzy w komentarzach zgodnie pisali:

Trafione w punkt i... nie przesadził pan aż tak bardzo.

Pamiętam Was! To była wspaniała konferansjerka!

Obydwoje Państwo jesteście jak wino! 

Grażyna Torbicka już wtedy zachwycała stylem i elegancją. Patrząc na to zdjęcie z rozrzewnieniem przypominamy sobie bujne, natapirowane fryzury i oversizowe ubrania z poduszkami na ramionach. Chociaż dzisiejszy styl dziennikarki znacząco różni się od tego sprzed lat, to widać, że moda ponownie zatacza krąg i dzisiaj projektanci ponownie czerpią z trendów z tamtych czasów.

Zobacz także:

Kim jest Grażyna Torbicka?

Grażyna Torbicka jest cenioną dziennikarką, prezenterką telewizyjną i konferansjerką. Talent do tego zawodu odziedziczyła po swojej mamie, Krystynie Losce, która przez lata była twarzą Telewizji Polskiej. 

Grażyna Torbicka pracę w Telewizji Polskiej rozpoczęła w 1985 roku. Zadebiutowała wówczas w programie "Sportowa niedziela" u boku Włodzimierza Szaranowicza.  Później zajęła się tematyką kulturalną, pracując początkowo w dziale literackim Teatru Telewizji, a następnie w TVP2. Program "Kocham kino", który prowadziła w latach 1994–2016, przeszedł do historii telewizji. W marcu 2016 poinformowała o odejściu z TVP.

Grażyna Torbicka od 1981 roku jest żoną kardiologa Adama Torbickiego. Poniżej możecie przeczytać historię ich miłości: