Serum do cery suchej na zimę

Zimą skóra potrzebuje szczególnej troski, zwłaszcza jeśli mówimy o tej, która ma tendencje do przesuszania się. Suche powietrze, czy to na zewnątrz, czy w pomieszczeniach, które są ogrzewane, bardzo szybko wyciąga wodę z naskórka - w chłodne miesiące warto więc zadbać nie tylko o dodatkowe nawilżenie, ale przede wszystkim o ochronę i wzmocnienie naturalnej warstwy lipidowej naskórka. To pierwsze możemy uzyskać nie tylko aplikacją produktów z humektantami (na przykład uwielbianym przez nas kwasem hialuronowym), ale również nawilżaniem powietrza w swoim otoczeniu. To czysta fizyka - zapobiegnie parowaniu wody z naskórka. Jak więc dodatkowo zamknąć wilgoć w skórze? Stosując kosmetyki, które uwtorzą na niej delikatną warstwę okluzyjną, zatrzymującą wodę i inne składniki w skórze i nie musi być to tłusty krem - naszym hitem jest właśnie olejkowe serum od dziewczyn z Ministerstwa Dobrego Mydła. 

Serum Róża - Malina Ministerstwo Dobrego Mydła

To serum bazuje na właściwościach oleju z dzikiej róży i modnego w pielęgnacji skóry oleju z nasion malin. W czym tkwi ich fenomen? Oba są niekomedogenne, czyli nie zapychają porów, bardzo szybko się wchłaniają i zawierają mnóstwo cennych składników, takich jak kwasy tłuszczowe, które wzmacniają barierę lipidową naskórka, a także witaminy, w tym E i C, które znane są jako jedne z najlepszych antyoksydantów. Serum Róża - Malina wygładza i uelastycznia skórę, nawilża, łagodzi podrażnienia i niweluje drobne zmarszczki. Dodatkowo jego stosowanie może się zamienić w cudowny, relaksacyjny rytuał - ma piękny zapach i przyjemną konsystencję. Dodatkowy plus - to cudo zamknięte jest w szklanej, białej buteleczce, która skradnie serce każdej estetki. 

Zobacz też: To najważniejszy składnik kremów na zimę! Po co nam emolienty?

Jak stosować olejkowe serum do twarzy?

Serum na bazie olejków można stosować samodzielnie, lub z ulubionym kremem, należy jednak pamiętać, aby produkty nakładać w kolejności od najlżejszej, do najcięższej konsystencji. Pierwsza opcja to delikatne rozprowadzenie serum na oczyszczonej, wilgotnej skórze - z nałożoną wcześniej esencją, lub hydrolatem. Druga - wymieszanie kilku kropel serum ze swoim ulubionym kremem nawilżającym. Olejkowe serum stworzy świetny duet z kamiennym rollerem - gadżet poprawi krążenie i rozluźni mięśnie twarzy, a serum sprawi, że będzie gładko ślizgał się po skórze. Serum róża - malina jest na tyle lekkie, że może być stosowane też rano, przed położeniem makijażu - ta opcja sprawdzi się jednak tylko w przypadku cer suchych, bez skłonności do wyświecania się w ciągu dnia.  

Zobacz też: Najlepsze serum do twarzy 2020. Francuzki oszalały na jego punkcie. Sprzedaje się co 30 sekund!