To najpopularniejszy serial w historii Netflixa: "Bridgertonowie" numerem 1. 

82 miliony gospodarstw na całym świecie w ciągu pierwszych 28 dni, szał na punkcie aktorów grających główne role oraz moda na...gorsety. To bilans, za którym stoi najpopularniejszy dotąd tytuł na Netflixie. Tym numerem 1. jest serial "Bridgertonowie"! Jesteście zaskoczeni? Jak przyznają przedstawiciele platformy streamingowej, spodziewali się sukcesu, ale zainteresowanie widzów przebiło ich oczekiwania. "Bridgertonowie" zajęli pierwsze miejsce w rankingach 83 krajów, w tym w m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Francji. Śmiało można określić ten serial najpopularniejszym w historii Netflixa, co z resztą, nieskromnie musimy przyznać, przewidziałyśmy przed jego oficjalną premierą, pod koniec zeszłego roku.

Zobacz też: 

Zapowiada się hit na miarę "Gambita królowej"! Miłość, intrygi i spektakularne kostiumy - "Bridgertonowie" na Netfliksie 

Julia Quinn, autorka książek o Bridgertonach, zdradza jak potoczą się losy bohaterów serialu Netflixa   

Bridgertonowie - kim są aktorzy grający główne role w gorącym hicie Netflixa? Pheobe Dynevor i Rege – Jean Page 

"Bridgertonowie" numerem 1. na świecie: co zdecydowało o popularności serialu?

Świat oszalał na pukcie serialu "Bridgertonowie". "The Daily Mail" ukuł wręcz termin: "efekt Bridgertonów". Jakie skutki ma to zjawisko? Fani serialu oprócz obsesji na punkcie młodych aktorów grających główne role, chcą odtworzyć epokę regencji we własnych domach, co według danych eBay poskutkowało wzrostem liczby wyszukiwań na temat np. antycznych mebli, a nawet gorsetów! Niektórzy oglądają produkcję dla czystej rozrywki, która oddala myśli od mroku pandemicznych wieści ze świata. W końcu "Bridgertonowie" to uczta dla oka i ucha - wartość biżuterii wykorzystanej w produkcji powala na kolana, a wykorzystany soundtrack bije rekordy popularności na listach przebojów. Jedni widzowie serialu szukają ucieczki od chaosu współczesności w uporządkowany świat nakazów, zakazów i savoir-vivre'u, drudzy doszukują się w nim nowej feministycznej fali, a jeszcze inna grupa, nie ukrywajmy tego, śledzi głównie losy atrakcyjnego Rege-Jean Page, grającego zatwardziałego, ale uroczego, kawalera, Simona Basseta. Wartka fabuła, gra aktorska, od której trudno oderwać wzrok i kolejne pikantne intrygi przyciągnęły przed ekrany rekordowe liczby widzów.

To najpopularniejszy serial w historii Netflixa: kiedy 2. sezon "Bridgertonów"?

Nie mamy niestety dobrych wieści dla fanów „Bridgertonów”, którzy na 2. sezon najpopularniejszego serialu w historii Netflixa będą musieli zaczekać prawdopodobnie jeszcze rok. Jeśli wierzyć plotkom z produkcji - aktorzy wejdą na plan nowego sezonu w marcu 2021 roku, ale przez pandemiczne obostrzenia, efekt ich pracy zobaczymy na Netflixie dopiero w 2022 roku.

Zobacz także: