Serum, które zatrzymuje wypadanie włosów 

Czy istnieje kosmetyk, który naprawdę hamuje wypadanie włosów? Taki, który działa u nasady kosmyków, dba o skórę głowy i robi coś więcej, niż wzmocnienie włosa na jego długości? Odpowiedź brzmi: serum Genesis od Kerastase. Jego działanie doceniły już beauty (i nie tylko) blogerki i modelki na całym świecie, pora na nas. Sekret Genesis tkwi w połączeniu komórek szarotki alpejskiej, korzenia imbiru lekarskiego i składnika o nazwie Aminexil - jest to związek chemiczny, który oddziałuje bezpośrednio na mieszki włosowe, pomaga wzmocnić osadzenie włosa w korzeniu i tworzy mu lepsze warunki do wzrostu. Ponadto, serum pielęgnuje wymagającą skórę głowy: łagodzi podrażnienia i wzmacnia naturalną barierę lipidową naskórka. Wszystkie kosmetyki z serii Genesis Kerastase są ukierunkowane na zmniejszenie wypadania włosów i działają dwutorowo: dbając o skórę głowy i kosmyki u nasady, a także wzmacniając je na długości tak, aby fryzura dodatkowo nie przerzedzała się z powodu łamliwości włosów. 

Aminexil, oraz inne składniki oddziałujące na skórę głowy, jak kofeina, wyciąg z żeń-szenia, czy imbir zawierają niektóre kuracje na porost włosów w formie ampułek:

Inne sposoby na wypadanie włosów

Wypadanie włosów ma wiele przyczyn: mogą być to niedobory składników odżywczych w diecie, zmiany hormonalne, choroby, stres czy nieprawidłowa pielęgnacja. Zanim ruszymy do drogerii, warto skonsultować się z lekarzem, który zleci podstawowe badania. Stosowanie kuracji zapobiegającej utracie włosów tak czy siak nie zaszkodzi - poza wymienionymi wyżej kosmetykami jest też kilka domowych sposobów, aby zagęścić fryzurę. Skupiają się one przede wszystkim na pielęgnacji skóry głowy, między innymi wykonywaniu regularnych peelingów, które oczyszczą skalp z obumarłych komórek naskórka, łoju i resztek kosmetyków. Na porost włosów dobrze działa też masaż skóry głowy - pobudza mikrokrążenie i sprawia, że cebulki włosów są lepiej odżywione i dotlenione, co oczywiście wpływa na jakość rosnącego kosmyka.