O co chodzi z tym TikTokiem?

Aplikacja TikTok powstała w 2016 roku, a popularność zaczęła zdobywać kilka lat później, po połączeniu się z inną, którą pamiętają nieliczni, mianowicie musical.ly. Początkowo, platforma służyła młodym twórcom do nagrywania krótkich filmików typu lip-sync (twórca tańczy i naśladuje oryginalnego wykonawcę utworu, udając, że śpiewa) i faktycznie, łatka „tańczących nastolatków” skutecznie przywarła do jej wizerunku. Aż do marca 2020 roku, kiedy to większość świata została zamknięta w czterech ścianach i zaczęła poszukiwać nowych form rozrywki... I tak pandemia sprawiła, że najmłodsza platforma społecznościowa zaczęła błyskawicznie przeganiać swoich starszych konkurentów. TikTok został pobrany na urządzenia mobilne ponad 2 mld razy, notuje 700 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, a czas spędzany na jej „scrollowaniu” przebił już nawet oglądanie filmów na YouTube.

Ciekawe konta na TikToku

TikTok to niesamowity pożeracz czasu, ale też źródło ciekawych informacji. W aplikacji znajdzie coś dla siebie absolutnie każdy - choć początkowo poruszanie się po niej może być trudne, bo obfituje w „trendy” (np. jeden dźwięk używany przez wielu użytkowników, najczęściej w celach humorystycznych), choć można się szybko połapać - w zasadzie, na początku wystarczy tylko przewijać ekran góra-dół. Co ciekawe, algorytmy TikToka działają bardzo sprawnie - filmy, które oglądamy do końca, komentujemy lub udostępniamy, są dla twórców aplikacji wskazówką, co nam się podoba. Po krótkim czasie mozemy spostrzec, że nie wyświetlają nam się przysłowiowe „tańczące nastolatki”, a każde kolejne nagranie jest „szyte na miarę”. Żeby nie być gołosłownym, podamy Wam 15 przykładów.

P.S. Ułożyłyśmy je w kolejności przypadkowej…dokładnie tak, jak wyświetliłyby się wam w aplikacji!

Dietetykpowszechny - jak dobrze zjeść

@dietetykpowszechny

Druga część hitów z Lidla ##dietetyk ##zakupy

♬ Monkeys Spinning Monkeys - Kevin MacLeod

Dietetyczka Dominika Hatala dzieli się łatwymi i tanimi sposobami na zdrowe dania, a także pokazuje produkty warte uwagi z popularnych dyskontów.

Adam.mirek - potęga nauki

@adam.mirek

Odpowiedz użytk. @karolinazaucha zaćmienie mózgu a kiedy tobie ostatnio zdążyło się wyłączyć?##edutok ##nauka ##mózg ##brain

♬ Manke, honobo, everyday, funny, loop - arachang

Biotechnolog, który w humorystyczny sposób odpowiada na najbardziej nurtujące ludzkość pytania. Jak pozbyć się czkawki? Czy można spontanicznie spłonąć? Dlaczego się starzejemy? Tego wszystkiego dowiesz się u Adama. 

Hospicenursejulie - jak wygląda życie w hospicjum?

@hospicenursejulie

Source: www.trihealth.com ##hospicenursejulie ##nurse ##nursesoftiktok

♬ original sound - Hospice nurse Julie

Mało humoru, lecz dużo wiedzy i ciepła. Julię jest pielęgniarką w hospicjum, a jej misją jest oswajanie procesu umierania.

Voyagerka - podróże inaczej

@voyagerka

##taniebilety ##taniepodrozowanie ##tanielatanie ##biletylotnicze ##ryanair ##wizzair ##fp ##dlaciebie ##podróże ##wlochy##maneskin##plaża##wakacje2021##loty##rady

♬ Beggin' - Måneskin

Polskie konto, na którym znajdziecie mnóstwo ciekawych tipów, dotyczących podróży: coś o liniach lotniczych, o najpopularniejszych destynacjach, nietypowych atrakcjach w Polsce i za granicą.

Xoradmagical - w swoim świecie

@xoradmagical

##schizophreniasimulator ##hearingvoices ##neurodivergent ##schism ##drawing ##hallucination ##schizoaffective ##bipolar ##psychosis ##schizophrenia ##art

♬ original sound - XORAD

Autor filmików cierpi na schizofrenię i stara się pokazać widzom, jak wygląda życie z tą chorobą. Znajdziecie tu m.in. symulatory halucynacji, które towarzyszą mu na co dzień.

Backpackingkitty - kot w podróży

@backpackingkitty

He’s really not afraid of heights? Wow. ##mountainclimbing ##outdoorsweekly ##catsoftiktok

♬ Riptide - Vance Joy

Przygody kota Simona, który wraz ze swoim właścicielem przemierza świat. Nie tylko dla kociarzy!

Maya.husky - zastrzyk serotoniny

@maya.husky

love u

♬ original sound - Maya the Husky

Jedno zdanie: spróbuj się nie uśmiechnąć…

Psychologszymonniemiec - terapeuta na TikToku

@psychologszymonniemiec

Odpowiedz użytk. @mad_axolotl ##zapytajeksperta ##psycholog ##autyzm

♬ dźwięk oryginalny - mgr Szymon Niemiec

Szymon Niemiec jest psychologiem i psychoterapeutą, który dzieli się swoją wiedzą z obserwatorami. Opowiada o terapii, odpowiada na pytania zmartwionych rodziców i nie tylko.

Kamila_paniodkariery - twój doradca zawodowy

@kamila_paniodkariery

Oznacz ważną dla Ciebie kobietę, która powinna o tym wiedzieć ##kobietykobietom

♬ God is a woman choir - Daisy_Bean_Yas

Dla wszystkich eksplorujących ścieżki kariery. Kamila doradzi, jakie CV zainteresuje pracodawcę, albo podpowie, gdzie najlepiej udać się po wsparcie. 

Alyssasanimalsanctuary - folwark zwierzęcy

@alyssasanimalsanctuary

Reply to @ogwilbursoot The episode where Wilbur gets hired for the morning routine but his trainer Albee hates training newbs

♬ original sound - Alyssa Barry

Zły dzień? Chandra? Zrób poranny obrządek na farmie razem z Alyssą i prosiaczkiem Wilburem, zobacz jak kłócą się koziołki i zrelaksuj się przy dźwiękach koni, chrupiących arbuza. 

Zobacz też:

Lilyebert - kobieta, która przetrwała

@lilyebert

@aprilemayjune ##########

♬ Schindler's List - Movie Theme - Michele Garruti

97-letnia Lily przeżyła pobyt w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Dzięki pomocy wnuka, dzieli się swoimi przeżyciami z widzami. 

Aprettycoolhoteltour - amerykańskie motele 

@aprettycoolhoteltour

We got to tour @jamie_nelson_photo ‘s house This is her bedroom! ##pinkbedroom ##housetour ##oldhollywood ##vintage ##retro ##interiors ##interiordesign ##pink ##california

♬ Sleep Walk - Santo and Johnny

Coś dla fanek i fanów podróży po Stanach Zjednoczonych, ale nie tylko! Ta sympatyczna para odwiedza najdziwniejsze motele w małych miasteczkach USA. Pokoje tematyczne, retro wanny w kształcie serca, czy łóżko w kształcie muszli - aż chce się pakować walizki. 

Whataboutbunny - wspólny język

@whataboutbunny

Still getting used to Johnny being back at school##backtoschool ##schoolisinsession ##missyou ##whereisdad ##talkingdog

♬ original sound - I am Bunny

Bunny to pies, która porozumiewa się ze swoją panią poprzez specjalną matę z przyciskami dźwiękowymi. Zwierzę potrafi poprosić o spacer, albo opowiedzieć o swoim śnie!

Trendycurvy - moda dla wszystkich 

@trendycurvy

##ad Let’s celebrate our shapes by accentuating our bodies with clothes perfectly suited for us! Shop link in my bio! @qvc @magiclinks

♬ original sound - Ms Kristine

Kritstine pokazuje, jak świetnie wyglądać, nosząc plus-size. Odtwarza słynne stylizacje gwiazd, pokazuje najczęstsze błędy, a poza tym - jest bardzo sympatyczną babką!

Hand_dance123

@hand_dance123

La vie en rose ##fy ##hand ##beautiful ##handdy ##handclap ##handsehallenge ##handdance ##aestheticnurse ##JuntosImparables

♬ La Vie En Rose - Emily Watts

Na koniec coś bardzo nietypowego (a takich rzeczy znajdziecie na TikToku mnóstwo) czyli… tańczące ręce. Autorka nagrań pokazuje piękne, subtelne ruchy dłoni, od których ciężko oderwać wzrok. Bardzo relaksujące, zwłaszcza dla fanek i fanów zjawiska ASMR.

Zobacz też: