The Vulva Gallery: galeria cipek robi furorę na Instagramie

The Vulva Gallery to profil na Instagramie, który jest w 100% poświęcony...cipkom. Znajdziemy na nim setki ilustracji przedstawiających kobiece genitalia w różnych odsłonach. Założeniem tej niecodziennej galerii jest pokazanie różnorodności, o której ostatnio tak często się mówi, jednak nie w kontekście miejsc intymnych. A przecież każda z nas wygląda inaczej - mamy inną budowę, inny kolor skóry, inaczej ułożone wargi sromowe, czy ilość owłosienia. Na profilu znajdziemy też edukacyjne grafiki, które uczą kobiecej biologii w przystępny sposób. The Vulva Gallery cieszy się ogromną popularnością, profil ma ponad pół miliona obserwujących i jest dziełem Hilde Atalanta:

W wielu e-mailach, które otrzymuję, ludzie piszą, że zanim odkryli The Vulva Gallery nie wiedzieli, że wulwa może tak różnie wyglądać. Opisują swoją ulgę i ekscytację, gdy zdali sobie sprawę po raz pierwszy w życiu, że też są normalni. Kilka osób mi nawet powiedziało, że dzięki The Vulva Gallery odwołali umówione operacje labioplastyczne (zmianę wyglądu warg sromowych - przyp. red.) - mówi Hilde magazynowi Szajn. 

Czytaj też: Fotografka pokazała na zdjęciach 100 kobiecych wagin. Miała ważny powód

The Vulva Gallery na cześć różnorodności

The Vulva Gallery powstała z potrzeby zwiększenia świadomości na temat własnego ciała. Brak rzetelnej edukacji seksualnej rodzi w kobietach kompleksy, a także poczucie wstydu kiedy mowa o obszarach "tam na dole". The Vulva Gallery doczekała się też wydania książkowego "A Celebration of Vulva Diversity”, a Hilde Atalanta skupia się na rozpromowaniu jej jako cennej pomocy dydaktycznej na całym świecie.