The Radford family: największa rodzina w Wielkiej Brytanii

49-letni Noel i cztery lata młodsza Sue po raz pierwszy zostali rodzicami w bardzo młodym wieku. Mężczyzna był już pełnoletni, a jego wybranka miała dopiero 14 lat. Mimo tego, że para doczekała się potomstwa tak wcześnie, nie zniechęciło ich to do założenia dużej rodziny. W 1992 roku Noel i Sue wzięli ślub i do dziś są szczęśliwym małżeństwem. W kwietniu powitali na świecie swoje dwudzieste drugie dziecko i jednocześnie jedenastą córkę, Heidie Rose. Wraz ze swoją liczną gromadką, mieszkają w dawnym domu opieki w Morecambe, Lancashire.

Radfordowie zyskali popularność w 2012 roku, kiedy na Channel 4 pojawił się program „15 Kids and Counting”z ich udziałem. Ze względu na to, że w ostatnich latach ich rodzina powiększyła się o kolejnych członków, w lutym bieżącego roku telewizja rozpoczęła transmisję programu o zmodyfikowanym tytule: „22 Kids and Counting”. Losy rodziny można śledzić w BBC Lifestyle oraz w mediach społecznościowych rodziny.

Przeczytaj również: 

23-letnia matka 11 dzieci planuje stworzyć „największą rodzinę na świecie”. Mówi o nawet setce potomstwa

The Radford family: ile wydają na jedzenie?

Jakiś czas temu, Radfordowie zdradzili, jakie są koszty utrzymania tak licznej gromadki. Rodzina utrzymuje się z piekarni, którą prowadzi Noel. Miesięczne koszty utrzymania to ok. 30 tys. funtów. Rodzina codziennie zużywa ok. 7,5 l mleka i 4 bochenki chleba, a w skali tygodnia: 24 rolki papieru toaletowego, 3 tubki pasty do zębów i 80 porcji jogurtu. W trakcie pandemii wydatki związane z żywnością wzrosły niemal dwukrotnie, dlatego Radfordowie wydają dziennie na jedzenie kolosalną sumę 400 funtów, czyli równowartość 2 tys. zł. Jednak rodzina stara się nie myśleć o dużych kosztach utrzymania i cieszy się każdym dniem, spędzonym w gronie najbliższych.

To Cię może zainteresować: Mężczyzna spłodził 23 dzieci w ciągu roku! Twierdzi, że oddawanie spermy to jego pasja