"The Other Lamb" - nowy film Małgorzaty Szumowskiej 

„The Other Lamb” to najnowsze dzieło Małgorzaty Szumowskiej. Film zadebiutował właśnie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto i zachwycił krytyków.

Zagraniczne media podkreślają, że „warsztat Szumowskiej i piękne niepokojące obrazy filmu wzmacniają jej reputację reżyserskiej wizjonerki” (Screen Daily). Z kolei portal Awards Watch określił Małgorzatę Szumowską mianem „jednej z najciekawszych reżyserek na świecie”. Dziennikarze porównują klimat filmu „The Other Lamb” do dzieł Larsa von Triera i serialu „Opowieść Podręcznej”.

"The Other Lamb" - zachwycił krytyków na festiwalu w Toronto

Nie milkną słowa zachwytu nad najnowszym filmem Małgorzaty Szumowskiej. Amerykańskie media piszą:

"Wizjonerska opowieść. Idealnie pomiędzy „Opowieścią Podręcznej”, a dogmatycznym horrorem" - Deborah Young, Hollywood Reporter

"Niezaprzeczalna uczta dla zmysłów. Jeden z najpiękniejszych wizualnie i najbardziej klimatycznych filmów roku" - Mina Takla, Awards Watch

"Oczaruje widzów i krytyków" - Dennis Harvey, Variety

"Prawdziwy horror o toksycznej męskości i nadużywaniu władzy. Szumowska jest reżyserską wizjonerką" - Allan Hunter, Screen Daily

Film "The Other Lamb" został zakwalifikowany do Konkursu Głównego Festiwalu Filmowego w San Sebastián oraz do BFI London Film Festival w Wielkiej Brytanii, gdzie w 2013 roku główną nagrodę otrzymał Paweł Pawlikowski za oscarową "Idę".

"The Other Lamb" - o czym jest najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej?

Film "The Other Lamb" to największa i pierwsza anglojęzyczna produkcja w karierze Małgorzaty Szumowskiej. To historia Selah (Raffey Cassidy) – młodej dziewczyny, wychowanej w kulcie, któremu przewodzi tajemniczy Shepherd (Michiel Huisman). Będąc oddaną wyznawczynią, Selah dostępuje zaszczytu uczestnictwa w świętym rytuale, podczas którego doświadcza wstrząsającego i mistycznego przeżycia. Młoda kobieta zaczyna mieć wizje, które nie tylko poddają w wątpliwość otaczającą ją rzeczywistość, ale również wszystkie dotychczasowe nauki Shepherda.

"The Other Lamb" - kogo zobaczymy na ekranie?

W obsadzie filmu znaleźli się między innymi: wschodząca gwiazda Hollywood – Raffey Cassidy – znana z filmów „Kraina jutra”, „Królewna Śnieżka i Łowca” oraz „Zabicie świętego jelenia”; aktor Michiel Huisman, czyli Daario Naharis z „Gry o tron” oraz Denise Gough („Też go kocham”, „Colette”), którą będzie można oglądać również w zbliżającym się prequelu „Gry o tron”.

Film „The Other Lamb” jest pierwszą anglojęzyczną produkcją w karierze dwukrotnej zdobywczyni Srebrnego Niedźwiedzia. Mamy nadzieję, że przyniesie Małgorzacie Szumowskiej kolejne filmowe nagrody, a patrząc na pierwsze reakcje krytyków wszystko na to wskazuje.