Najnowszy film Szumowskiej dostępny na Netfliksie

To duże zaskoczenie. Na "The other lamb", pierwszą anglojęzyczną produkcję jednej z najzdolniejszych współczesnych polskich reżyserek czekaliśmy ze zniecierpliwieniem. "Córka Boga", bo tak brzmi tytuł w polskiej dystrybucji, swoją światową premierę miał na MFF w Toronto. „Intrygujący, znakomicie zrealizowany i świetnie zagrany” (The Guardian), „niezaprzeczalna uczta dla zmysłów. Jeden z najpiękniejszych wizualnie i najbardziej klimatycznych filmów roku" (Awards Watch) - tak brzmiały pierwsze recenzje po seansie. Od dziś, 27 maja, mamy możliwość zapoznania się z filmem Małgorzaty Szumowskiej - film dostępny jest już na platformie Netflix. Na Netfliksie można też zobaczyć inne filmy polskiej reżyserki, takie jak: "Twarz", "Body/ciało", „W imię…”, „Sponsoring” i „33 sceny z życia”.

"The other lamb"("Córka boga"): Raffey Cassidy i Michiel Huisman w rolach głównych

"Córka boga", wyprodukowany przez twórców oscarowego hitu „Whiplash”, najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, to trzymający w napięciu thriller psychologiczny o wychowanej w sekcie dziewczynie. W mrocznej opowieści o sile kobiecej solidarności zagrały światowej sławy gwiazdy. W roli głównej Szumowska obsadziła Raffey Cassidy („Vox Lux”, „Zabicie świętego jelenia” oraz „Królewna Śnieżka i Łowca”) oraz gwiazda „Gry o tron” - Michiel Huisman. Za klimatyczne zdjęcia, zbliżające obraz do estetyki takich ostatnich produkcji jak "Midsommar. W biały dzień" , „Zabicie świętego jelenia” czy "Lobster", odpowiada stały współpracownik reżyserki – Michał Englert. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Michiel Huisman (@michielhuisman) Mar 17, 2019 o 6:25 PDT

"The other lamb": o czym jest nowy film Małgorzaty Szumowskiej

Nastoletnia Selah (Raffey Cassidy) została wychowała w tajemniczej sekcie składającej się wyłącznie z kobiet przewodzoną przez Pasterza (w tej roli Michiel Huisman). Kobiety żyjące w tajemniczej komunie dzielą się na żony i córki Pasterza. Odsunięte od jakiejkolwiek edukacji i technologii, całkowicie zdają się na władzę absolutną swojego przywódcy. Główna bohaterka Selah ma niebawem przejść rytuał związany z jej wiekiem dojrzałości, dzięki któremu stanie się jego żoną. Seria niewyjaśnionych wydarzeń sprawia, że dziewczyna zaczyna kwestionować otaczającą ją rzeczywistość i prawdy wiary przedstawiane jej przez guru. Kto wygra tę nierówną walkę?