The Dumplings wspiera Fundację Rak'n'Roll

Właśnie ruszyła nowa kampania Rak’n’Roll Pijani Życiem, wraz z którą do sieci trafił teledysk do nowego singla zespołu The Dumplings. Utwór stworzony dla Fundacji Rak'n'Roll opowiada o ludziach „pijanych życiem”, którzy silniej czują jego smak. Inspiracją do jego powstania były doświadczenia osób, którym udało się wygrać walkę z rakiem. W teledysku, wyreżyserowanym przez debiutującą w tej roli Olgę Bołądź, pojawia się zresztą kilkoro z nich. W klipie występuje Marta, Weronika, Kasia, Wioletta i Artur, którzy dzięki pomocy Fundacji Rak’n’Roll wrócili do zdrowia. 

Nowy singiel The Dumplings promuje kampanię Rak'n'Roll

Kampania Pijani Życiem zachęca do przekazywania 1% podatku na Fundację Rak’n’Roll, która zaprosiła do współpracy utalentowany zespół The Dumplings: Justynę Święs oraz Kubę Karasia. Specjalnie na potrzeby Fundacji powstał utwór „Dla Nas KRS 0000 338 803”.

- Utwór powstał pod wpływem historii ludzi związanych z Fundacją Rak'n'Roll. Osób, które przeszły przez raka i teraz bogatsze o to doświadczenie realizują swoje pasje, żyją pełną piersią, są pijani życiem. Dla nich wszystko jest sceną do tańca – mówi Justyna Święs.

Bohaterowie teledysku do piosenki „Dla Nas KRS 0000 338 803” inspirują do działania i udowadniają, że z rakiem można żyć, przez raka można przejść. Weronika wraz z początkiem roku rozpoczęła swoją wielką podróż po Koronę Ziemi, Artur przebiegł maraton i szykuje się do kolejnych wyzwań biegowych, a Marta w 2018 r. weszła na Kazbek, a kilka miesięcy później wzięła udział w treningu biegów górskich TatraRunning. Dla Kasi obdarzonej niesamowitym głosem, udział w teledysku był spełnieniem marzeń. Z kolei Wiola o swoim doświadczeniu mówi, że „gdy wydawało się, że wszystko się kończy, życie zaskoczyło ją stawiając na drodze wielką miłość i szczęście”. Premiera piosenki miała miejsce na warszawskim koncercie trasy promującej nową płytę The Dumplings „Raj”.

- Po reakcjach sądzimy, że się spodobała! - dodaje Kuba Karaś.

Olga Bołądź reżyseruje nowy teledysk The Dumplings

Teledysk do utworu wyreżyserowała debiutująca w tej roli Olga Bołądź, która przyznaje, że ten projekt ma dla niej dodatkowo osobisty wymiar:

- Cieszę się z tej współpracy. Często zapominamy, że dla każdego z nas najlepszą imprezą powinno być życie. Dobrze sobie o tymczasem przypomnieć. Dla mnie ten projekt jest ważny również dlatego, że swoje pierwsze kroki w aktorstwie stawiałam, będąc pod opieką agencji aktorskiej Moniki Kaczmarek i Magdy Prokopowicz, założycielki Fundacji. Teraz, gdy jestem na początku drogi po drugiej stronie kamery, Magda znów jest w pewien sposób ze mną - mówi aktorka.

Fundacja Rak’n’Roll działa od 2009 r. Powstała z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym kobietom w podobnej sytuacji. W ciągu prawie 10 lat istnienia Fundacja zrealizowała wiele projektów, które pomogły przełamać schemat myślenia o raku, a także pomogły wielu osobom przejść przez chorobę w lepszy, godny sposób. Działania fundacji można wesprzeć przekazując 1% podatku – KRS 0000 338 803 lub wspierając inne jej projekty.