"Teoria 7 związków" - co to jest i jak obliczyć ją dla siebie?

Znaki zodiaku tradycyjnie mają swoją ściśle określoną kolejność, w jakiej następują po sobie. To właśnie dzięki jej zachowaniu, możliwe było stworzenie zagadnienia, jakim jest tzw. teoria 7 związków. Chodzi w niej o określenie, ile znaków dzieli cię od twojego partnera lub partnerki. Odległość poszczególnych znaków od siebie określa typ relacji, jaki was łączy.

Przypominamy prawidłową kolejność wszystkich znaków.

 1. Baran
 2. Byk
 3. Bliźnięta
 4. Rak
 5. Lew
 6. Panna
 7. Waga
 8. Skorpion
 9. Strzelec
 10. Koziorożec
 11. Wodnik
 12. Ryby

Jeśli trudno Ci to sobie wyobrazić, być może pomoże grafika, gdzie znaki ułożone są w kole.

Znaki zodiaku / fot. Getty Images

"Teoria 7 związków" - ten sam znak: partnerzy

Związki z osobą o tym samym znaku należą do jednych z najbardziej udanych. Dlaczego? Partnerzy mają podobne spojrzenie na świat, zbliżone potrzeby i doskonale się rozumieją. Należy jednak zachować ogromną ostrożność, ponieważ ten sam znak oznacza, że również Wasze wady będą podobne. Dwa jednakowo uparte lub beztroskie znaki mogą być prostym przepisem na katastrofę. Jeśli jednak obie strony wyrażą chęć pracy nad związkiem, wspólnie będziecie mogli przenosić góry.

"Teoria 7 związków" - znaki następujące po sobie: uczeń i mistrz

Zgodnie z teorią siedmiu związków, każdy kolejny znak jest silniejszym wcieleniem poprzedniego. Z tego powodu zdarza się czasem, że osoby mające urodziny blisko siebie mogą wejść w rolę nauczyciela i ucznia. Plusem tego rodzaju relacji jest to, że jeśli „młodszy” znak podejdzie do tego z pokorą, ma szansę wiele się nauczyć. Nie brakuje jednak też zagrożeń, ponieważ z czasem „starszy” znak może zacząć patrzeć na swojego partnera/partnerkę z góry. Bądźcie uważni na swoje potrzeby! Silna chemia i udany seks nie zawsze wystarczą.

Zobacz także:

"Teoria 7 związków" - różnica 2 znaków: najlepsi przyjaciele

Prawdopodobnie skończycie jako para najlepszych przyjaciół. Znaki pozostające ze sobą w takiej odległości nadają na tych samych falach, świetnie się uzupełniają i mogą rozmawiać ze sobą godzinami. Czego więc brakuje? Fajerwerków. Ta odległość na kole znaków pozwala na stworzenie ciepłej relacji zapewniającej poczucie bezpieczeństwa, jednak większość par, będzie wolała celebrować bliskość, raczej wspólnie popijając kawę w parku, niż szampana w łóżku.

"Teoria 7 związków" - różnica 3 znaków: jeden krok od przepaści

Od miłości do nienawiści dzieli Was jeden krok. Oboje macie trudną przeszłość, którą musicie przepracować i zostawić za sobą, zanim wkroczycie w nowy związek. Inaczej może on zakończyć się bolesnym rozstaniem, poprzedzonym serią awantur. Nie martwcie się jednak, przy zaangażowaniu i dobrej woli obu stron macie szansę na happy end.

"Teoria 7 związków" - różnica 4 znaków: względna zgoda

Tylko pozazdrościć! Umiecie spotkać się w połowie drogi, rozumiecie swoje potrzeby i macie szóstkę z plusem z komunikacji. To połączenie jedno na milion, którego zazdroszczą Wam znajomi. Czy cokolwiek może pójść nie tak? Niestety idylla szybko może przerodzić się w nudę lub rutynę. Pamiętajcie, aby od czasu do czasu zaskakiwać się niewielkimi niespodziankami i regularnie podgrzewać atmosferę w sypialni.

"Teoria 7 związków" - różnica 5 znaków: związek karmiczny

Zakochałaś się na zabój, a po kilku miesiącach uświadomiłaś sobie, że w zasadzie nie macie ze sobą nic wspólnego? Mimo tej refleksji uczucie, które Was połączyło, wciąż trwa? Prawdopodobnie dzieli Was różnica pięciu znaków. Ten typ związku określa się najczęściej jako karmiczny, co oznacza, że gwiazdy połączyły partnerów, aby mieli możliwość przepracować trudne wydarzenia z poprzednich wcieleń. Czy taka relacja ma przyszłość? To zależy tylko do Was.

"Teoria 7 związków" - różnica 6 znaków: ogień i woda

Znaki leżące po przeciwnej stronie koła są określane jako „bliźniacze płomienie”, a nazwa ta odnosi się nie tylko do tego, co dzieje się w Waszej sypialni. Jesteście jak yin i yang, różnicie się niemal wszystkim, jednak z różnic tych wypływa wszystko to, co najlepsze. Wzajemnie się uzupełniacie, pomagacie sobie w rozwoju, równoważycie porywcze emocje. Trudno będzie Wam to zepsuć, o ile jedno z Was nie postanowi zamienić kompromisów, w przeciągnie liny.