Trik z Tik toka pomaga w walce z opuchlizną

Audra dołączyła na Tik toka dosyć niedawno, jednak już udało jej się stworzyć filmik, który został odtworzony prawie 400 tysięcy razy! Dlaczego stał się tak popularny? Audra znalazła niezawodny trik na opuchniętą twarz i sińce pod oczami. Co ważniejsze, do jego wykonania nie potrzebujecie drogich kremów czy specjalnych gadżetów. Wystarczy to, co macie w lodówce, a dokładnie.. ogórek! Na czym polega trik z Tik toka? Najpierw przekrój ogórka na pół. Teraz włóż go do zamrażarki lub lodówki na kilka godzin. Po tym czasie zwyczajnie przejeżdżaj zmrożonym ogórkiem po całej twarzy. Jeśli masz problem z opuchniętymi powiekami i workami, przyłóż warzywo na chwilę do skóry pod oczami. Zabieg możesz powtarzać bez ograniczeń. 

Tiktokerka przekonuje, że ogórek na twarzy skutecznie nawilża cerę i ją odświeża. Przede wszystkim jednak w prosty i szybki sposób pozwala pozbyć się opuchlizny i uciążliwych worków pod oczami. Zabieg idealnie sprawdzi się rano, zanim nałożysz na twarz codzienny makijaż. Dzięki temu skóra będzie odżywiona i pobudzona i kosmetyki lepiej będą się na niej trzymać. 

@audrajeang

##eyeslipsface ##frozencucumberhack ##skincare ##skin ##skinhacksathome ##undereyebags ##acne ##acnetreatment

♬ Pretty Girl - Clairo

Ogórek na twarz – czy metoda na pewno działa?

Ogórek w aż 96 procentach składa się z wody, dlatego doskonale nawilża i odżywia skórę. Dodatkowo zawiera m.in. witaminy A, B1, B6, C, E, K i siarkę, dzięki czemu sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju cery. Witamina C rozjaśnia przebarwienia, natomiast witamina E to naturalny antyoksydant, który walczy z wolnymi rodnikami i opóźnia proces starzenia się skóry. Siarka jest za to często wykorzystywana w kosmetykach przeznaczonych do cery trądzikowej. Wszystko dzięki jej antybakteryjnym właściwościom. 

Jak ogórek pomaga w walce z opuchlizną? Tutaj nie chodzi o samego ogórka, co o sposób jego wykorzystania. To zimno pomaga w walce z workami pod oczami i opuchniętą twarzą. Ogórka bez problemu możemy zamienić na owiniętą gazą kostkę lodu, jednak wtedy nie nawilżymy naszej twarzy. Schłodzony ogórek pomaga z opuchlizną i dodatkowo działa jak dobry krem do twarzy.  Jeśli nie chcesz używać ogórka na całej twarzy, możesz go wykorzystać jedynie na powiekach. Wtedy wystarczy, że ukroisz 2 grube plastry warzywa i włożysz je do lodówki na minimum godzinę. Następnie wyjmij je i połóż na skórę pod oczami lub całe powieki. Jeśli plastry zaczną się robić letnie, odwróć je na drugą stronę. Zabieg wykonuj przez 15 minut.