Róż zmieniający rysy twarzy – na czym polega makijażowi trend

Megan Lavallie to tiktokerka, którą na aplikacji obserwuje już ponad 3 miliony osób. Kobieta udostępnia krótkie filmiki, na których pokazuje nowe trendy i triki makijażowe. Ostatnio pewne wideo na jej profilu niespodziewanie stało się viralem. Megan pokazała, jak to, gdzie nakładamy róż, może zmienić rysy naszej twarzy. Tiktokera udowodniła, że jeden prosty zabieg może „podnieść” nam twarz, wyeksponować kości policzkowe czy nadać cerze zdrowego, „muśniętego słońcem” efektu. Filmik Megan stał się niezwykle popularny i obecnie ma ponad osiem milionów wyświetleń i prawie sto tysięcy polubień. 

@meganlavallie

Blush is a game changer! ##makeuphacks ##makeuptutorial ##makeuptransformation

♬ Dernière danse - Indila

Róż zmieniający rysy twarzy - jak wykonać makijaż?

W swoim filmiku na Tik Toku Megan pokazała kilka "zabiegów", jakie możesz wykonać przy użyciu różu. Wszystko zależy od tego, czego akurat potrzebuje twoja twarz. Wykonując makijaż w stylu tiktokerk, na początku musisz mieć przygotowaną bazę. Oto czego będziesz potrzebować:

Krem nawilżający

Przy każdym makijażowym trendzie z Tik Toka, najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja twarzy. Żaden produkt nie będzie dobrze się trzymać na "gołej", suchej cerze. Niestety  trendy z aplikacji mają to do siebie, że zazwyczaj do ich wykonania potrzebujesz większej ilości kosmetyków, dlatego tym bardziej musisz przygotować twarz na wszystkie produkty, jakie na nią nałożysz. Oprócz kremu nawilżającego warto użyć też kremu z filtrem. Szczególnie latem, kiedy częściej wychodzimy z domu, promienie słoneczne szkodzą naszej cerze, dlatego warto zadbać o jej ochronę. 

Baza pod podkład

Baza jest podstawą, kiedy nakładasz na twarz wiele kolorowych produktów. Nie tylko przedłuża trwałość makijażu, ale też stanowi barierę między gołą skórą a ciężkimi kosmetykami. Makijaż Megan należy do tych rozświetlających, dlatego w tym przypadku zrezygnuj z matującej bazy i wybierz tą nawilżającą lub jeśli nie masz problemów ze świeceniem się - rozświetlającą. 

Podkład do twarzy

Podkład do twarzy w tym makijażowym trendu nie ma aż tak dużego znaczenia, dlatego możesz po prostu wybrać ulubiony fluid ze swojej kosmetyczki. Jeśli twoja twarz ma tendencję do czerwienienia się, polecamy wybranie podkładu średniu lub mocno kryjącego. W filmie Megan nakłada na twarz dużą ilość różu do policzków, dlatego twoja cera musi mieć wyrównany koloryt. 

Róż do policzków

Przechodzimy do najważniejszego etapu tego makijaży, czyli różu. W filmie Megan pokazuje, gdzie dokładnie musisz nałożyć róż, żeby uzyskać upragniony efekt. Jeśli chcesz zmniejszyć optycznie twarz, nałóż róż tylko na zaokrąglenia policzków. Jeśli nie wiesz dokładnie gdzie to jest, wystarczy, że się uśmiechniesz i od razu będziesz wiedziała o co chodzi. Jeśli zależy ci na podniesieniu twarzy, nałóż róż tam, gdzie zazwyczaj nakładasz rozświetlacz. Pamiętaj tylko, żeby dobrze rozblendować produkt na twarzy i pociągnąć róż odrobinę na kości policzkowe. Jeśli nie lubisz używać bronzera, ale chcesz pokreślić kości policzkowe, nałóż róż właśnie tam, gdzie normalnie nałożyłabyś produkt do konturowania. Jeśli chcesz nadać twarzy "głębi", nałóż róż na dole policzków, pod bronzerem. Ostatni sposób, jaki pokazuje w filmie Megan, to supermodny w tym sezonie efekt skóry "muśniętej słońcem". Taki makijaż wygląda niesamowicie świeżo i będzie królować tego lata. Wystarczy, że nałożysz róż nie tylko na policzki, ale także na środek nosa

Jeśli używasz różu w płynie, pamiętaj, żeby użyć pudru dopiero po rozblendowaniu produktu. Róż w płynie nie będzie mieć szansy wtopić się w skórę i wyglądać świeżo i naturalnie, na przypudrowanej cerze. Jeśli wolisz produkty w kamieniu, róż nałóż po przypudrowaniu twarzy, Skończony makijaż spryskaj fixerem i gotowe!