Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Ropne, bolące pryszcze mogą przydarzyć się nie tylko w okresie nastoletnim, a za ich powstawanie odpowiedzialne mogą być zmiany hormonalne czy nadmierne zanieczyszczenie skóry. Pierwsze, co przychodzi nam na myśl aby pozbyć się intruza, jest oczywiście jego wyciśnięcie. Jest to bardzo zły pomysł, który może skończyć się zaognieniem stanu zapalnego i zdecydowanym pogorszeniem sytuacji. Nie wolno dopuścić do wprowadzenia dodatkowych bakterii w okolice pryszcza, manipulowanie wokół niego to też prosta droga do blizny i przebarwienia.

W takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się produkty punktowe, które zawierają składniki antybakteryjne lub wysuszające, a najlepiej jedno i drugie, jak ma to miejsce w przypadku tego „cudownego eliksiru” od Ala Natural Beauty:

Eliksir przeciw niedoskonałościom zawiera olejek z drzewa herbacianego, ekstrakt z zielonej herbaty, olejek z mięty pieprzowej, olejek z pomarańczy, ekstrakt z kory wierzby, ekstrakt z aloesu, arniki, nagietka, rumianku, lukrecji, lawendy i kwas salicylowy, czyli prawdziwą armię gotową do walki z nieproszonymi gośćmi na skórze, w dodatku w całkowicie naturalny sposób. Wystarczy nałożyć odrobinę na problematyczne miejsca przy pomocy patyczka lub wacika higienicznego i poczekać, aż zadzieje się magia!

Preparaty punktowe na wypryski

Hit od Ala Natural Beauty to nie jedyny „pewniak” na twarzowe niespodzianki. Wśród naszych ulubieńców są między innymi kultowy Effaclar od La Roche-Posay, czy antybakteryjny żel Norel Dr Wilsz:

SOS (tylko) na wypryski

Skoro preparat punktowy tak świetnie poradzi sobie z jednym pryszczem, to czy aplikacja na całą powierzchnię twarzy pozwoli nam uniknąć niedoskonałości? Niestety może być wręcz odwrotnie. Preparaty punktowe mają bardzo silne stężenia substancji aktywnych, a przez to mocne działanie, głównie wysuszające. W przypadku pryszcza, jest to wskazane, jednak skóra niezmieniona chorobowo może na tym tylko stracić. Mowa tu nie tylko o mocnym przesuszeniu, ale i podrażnieniu - zwłaszcza, jeśli w preparacie zawarte są olejki eteryczne lub złuszczające kwasy. 

 

 

Zobacz także: